Archive

Kur Crisitiano Ronaldo kaloi testet mjekësore me Juventusin, mjekët e ekipit nga Torino ishin të befasuar, aq sa siguruan se portugezi, në moshën 33-vjeçare, kishte fizikun e një të riu të moshës 21 vjeç. Trupi i tij ka vetëm 7%

Norifumi “Kid” Yamamoto, një luftëtari i cili është konsideruarj si një nga emrat më të mëdhenj të MMA-së në Japoni gjatë viteve 2000’, ka ndërruar jetë ditën e martë në moshën 41-vjeçare. Yamamoto kishte lajmëruar në Instagram më 21 gusht

Dueli mes boksierit amerikan Deontay Wilder, kampion bote në peshën e rëndë në kategorinë WBC dhe atij britanik Tyson Fury tashmë është i pashmangshëm. Dy protagonistët do të dalin më datën 24 shtator (e hënë) para mediave në konferencën e

 Boksieri ukrainas Vasyl Lomachenko do të duelojë ndaj portorikanit Jose Bedraza për titullin kampion bote në peshën e lehtë, një përballje që do të zhvillohet më 8 dhjetor në “Madison Square Garden” të Nju Jorkut. Lomachenko, 11 fitore e një

Boksieri rus Alexander Povetkin ka zbarkuar sot në Londër, pak ditë para duelit të peshës së rëndë që do të zhvillojë ndaj kampionit të botës në fuqi, britanikut Anthony Joshua. Sfida do të zhvillohet më 22 shtator në stadiumin “Wembley”

Ne stervitjen e dites se djeshme, klubi i mundjes Liria kishte nje mysafir special dhe ai ishte ish mundesi dhe trajner i klubit tone, Abaz Emini. Pas iniciatives te nenkryetarit te klubit, Amet Ademi, Emini kishte mundesine te u demonstroj

Brock Lesnar bëri një rikthim surprizë në WWE ditën e diel në Hell in a Cell. Lesuar, një ish-kampion bote i peshës së rëndë në UFC, besohej se nuk do të rikthehej në WWE, pasi hyri në programin e testimit

Pas tërheqjes së Nicco Montano pak orë para eventit UFC-228 që u zhvillua 10 ditë më parë dhe vendimit që mori UFC-ja për t’i hequr titullin kampion bote në peshën “strawweight”, tashmë është koha për të nxjerrë një kampione të

Vendimi i Conor McGregor për të dueluar ndaj Khabib Nurmagomedov për titullin kampion bote të peshës së lehtë që mbahet nga rusi nuk ka befasuar aspak presidentin e UFC-së, Dana White, që e njeh shumë mirë kampionin irlandez të arteve

Publiku dhe fansat nuk do të lejohen që të ndjekin “live” konferencën e shtypit mes Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov, e cila do të organizohet më 20 shtator, në mjediset e Radio City Music Hall në Nju York. Por ata