Archive

Presidenti i WBC (World Boxing Championship), Mauricio Sulaiman, ka deklaruar sot se e mirëpret një përballje të madhe në peshën e rëndë mes kampionit të këtij Divizioni, Deontay Wilder dhe kampionit tjetër Anthony Joshua, që mban titujt e kategorive WBA,

Boksieri filipinas Manny Pacquiao do të rikthehet në ring me 2 dhjetor të këtij viti, kur do të mbrojë titullin kampion bote në peshën “Welter” në kategorinë WBA. Data 2 dhjetor, e dielë, tregon se edhe dueli i radhës së

Fituesi i shumë medaljeve ndërkombtare dhe kampioni i Evropës në Muay Thai, Ervis Bici së bashku me mikun e tij Dod Doçi, si dhe me ndihmesë të federatës të MMA-së së Shqipërisë me kryetarin Arjan Rizaj (IMMAF), do të organizojnë

Nate Diaz nuk e ka pritur aspak mirë lajmin e dhënë nga UFC-ja se Khabib Nurmagomedov do të mbrojë titullin kampion bote të peshës së lehtë ndaj Conor McGregor, më 6 tetor në eventin e UFC-229. Kampioni amerikan, që rikthehet

Revanshi i madh në boks mes boksierëve Floyd Mayweather dhe Manny Pacquiao mund të zhvillohet. Dy boksierët zhvilluan në maj të 2015-ës “duelin e shekullit, sfidë që u fitua me vendim unanim të gjytarëve nga Mayweather, që sot ka ftuar

Më 18 gusht, Tyson Fury do të duelojë në Belfast ndaj italianit Francesco Pianeta, por boksieri britanik e ka mendjen diku tjetër, te sfida që do të zhvillojë ndaj kampionit të botës në peshën e rëndë Deontay Wilder (kategoria WBC).

Conor McGregor mbetet një sportist unik, që nuk ka komplekse dhe këtë gjë e ka treguar edhe gjatë kohës që ndodhet në Nju Jork, duke u stërvitur në parkun e këitj qyteti. Një stërvitje rutinë e irlandezit, që pasi evitoi

Nate Diaz, në revanshin që zhvilloi me Conor McGregor dy vite më parë (eventi UFC-202) u pagua 2 milionë dollarë, ndaj Khabib Nurmagomedov pret që të ketë një trajtim të mirë nga presidenti Dana White për sfidën që do të

Tony Bellew ka deklaruar se do të duelojë dhe do të triumfojë ndaj Oleksandr Usyk, por ai beson se pas kësaj sfide do të tërhiqet, pasi nuk do të jetë më i njëjti për shkak të dëmtimeve që mund të

Vëllai i Tyson Fury, Tommy, dëshiron të ndërtojë karrierën e boksit pa ndihmën e vëllait apo kushëririt Hughie. 19-vjeçari ka pozuar para aparatit fotografik, i veshur vetëm me pantallona të shkurtra rozë, por duke dashur të mbrojë dinjitetin dhe krenarinë