Archive

Divizioni i peshës “flyweight” (pesha mizë) ka mbushur 1 vjeç, një kategori që u krijua një vit më parë. Pas disa eventesh eliminatore, titullin e parë kampion e fitoi Nicco Montano, që për herë të parë do ta mbrojë atë

Floyd Mayweather ka paralajmëruar Khabib Nurmagomedov në prag të ndeshjes me Conor McGregor në UFC 229. Rusi do të mbrojë titullin e peshës së lehtë ndaj irlandezit të rikthyer në T-Mobile Arena të Las Vegasit më 6 tetor. Dhe Mayweather,

Boksieri britanik Amir Khan do të duelojë më 8 shtator ndaj kolumbianit Samuel Vargas në Birmingham, një duel i vlefshëm për peshën “welter”, sfidë që sipas Khan do t’i hapë dyert drejt rikthimit kampion bote në këtë Divizion. Edhe pse

Pas Tyson Fury ka qenë radha e Deontay Wilder të dalë në skenë dhe të konfirmojë se dueli mes dy boksierëve do të zhvillohet normalisht dhe se asnjëri nga dy boksierët nuk është tërhequr. Sfidë që me shumë gjasa do

Ajo që paralajmëroi para disa javëve agjencia e sporteve luftarake “ArenaRing”, tani më është zyrtare. Adriatik Cami, kampioni i Evropës i cili me prejardhje është nga Terbaci i Dibrës por që jeton dhe vepron në Greqi më 22 dhjetor do

Disa ditë më parë në duelin e boksit që do të bëhej midis Ede Ajagb dhe Kurtis Harper ka ndodhur një episod që i çuditi të gjithë. Menjëherë sapo ra gongu për fillimin e ndeshjes kur çdo gjë ishte gati,

Justin Gaethje foli me grushte gjatë orëve të para të mëngjesit të së dielës në UFC Fight Night Lincoln, duke mposhtur me nokaut James Vic pas vetëm 1:30 minutave në peshën e lehtë. Luftëtari i cili renditet i shtati në

Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, UFC ka bërë me dije se më 6 tetor, në eventin UFC-229 që do të organizohet në Las Vegas, përveç duelit për titullin kampion bote në peshën e lehtë mes Khabib Nurmagomedov e Conor

Pavarësisht se për tre muaj me rradhë Gjetan Keta është stërvitur për të sfiduar ish-kampionin e botës Paul Valenzuela Jr, vetëm disa ditë para ndeshjes ka ardhur “bomba” për boksierin shqiptar. Pasi boksieri meksikan ka pësuar një aksident dhe ka

WBC (World Boxing Council) ka vendosur që të përgatisë një gjerdan të veçantë për duelin e boksit mes kazakut Gennady Golovkin dhe meksikanit Saul “Canelo” Alvarez, që do të përballen mes tyre më 15 shtator në Las Vegas. Kjo sfidë