Archive

Kosovari i cili jeton dhe vepron në Suedi, Ilir Latifi, nuk arriti të realizon dëshirën e tij për t’u përballur me Daniel Kormier, por në vend të kësaj ai do të lufton me Corey Anderson në UFC 232 e cila

Rekordi i 50 fitoreve dhe asnjë humbje që mbahej deri sot nga boksieri Floyd Mayweather tashmë i përket së shkuarës, pasi dikush tjetër është më legjendë se vetë legjenda amerikane. Ai është tajlandezi 32-vjeçar Wanheng Menayothin, që sot vendosi rekordin

Denis Berisha, boksieri me prejardhje nga Kosova, por që jeton dhe ushtron në Boxclub-Linz në Austri po përtgatitet maksimalisht sepse më 9 shtator do te ketë duelin e tij të ardhshëm edhe atë në Gjermani në Mühldorf – Bayern. Ai

“ArenaRing” po vazhdon me intervistat me sportistë të sporteve luftarake, kështu kemi vendosur që para lexuesve tanë të paraqesim një boksier i cili me prejardhje është nga fshati Brodosan, Komuna e Dragashit. Bëhet fjalë për Adriatik Selimi i cili me

Pas marrëveshjes që Tyson Fury dhe Deontay Wilder arritën mes tyre për të dueluar në nëntor të këtij viti për titullin kampion bote në peshën e rëndë që mbahet nga boksieri amerikan, duket se ka detyruar Anthony Joshua të kundërpërgjigjet

“Ata më dërguan kontratën, unë e firmosa dhe ua ktheva mbrapsht. Tashmë marrëveshja është e mbyllur dhe në nëntor do të dueloj ndaj Deontay Wilder për titullin kampion bote”, u shpreh për të përditshmen britanike “Daily Mail” boksieri Tyson Fury,

Floyd Mayweather i ka ofruar Conor McGregor të stërvitet te palestra e tij në Las Vegas. Por ylli i UFC ka refuzuar me një përgjigje tipike. Irlandezi pritet të rikthehet në kafaz pas thuajse dy viteve, teksa ndeshja e tij

I fortë si një luan i vërtetë, djaloshi nga Lugina që jeton në Gjermani pak kohë më parë e vërtetoi se është më i miri në sportin që bën. Shefat Isufi flet në një intervistë të fundit për mediat që

Një talent i madh dal ngadalë po del në sipërfaqe të sporteve luftarake, respekivisht në sportin e MMA-së. Bëhet fjalë për 16 vjeçarin, Qendrim Gjosha, një talent i cili me prejardhje është nga Mitrovica por që jeton dhe ushtron në

Floyd Mayweather, një vit pas duelit të 26 gushtit 2017 ndaj Conor McGregor, ku fitoi me “KO” në raundin e 11-të, i është rikthyer përballjes mes dy prej sportistëve më të mirë të sporteve luftarake. Ai ka deklaruar se 300