Archive

Presidenti i UFC-së, Dana White, ka folur  në lidhje me akuzat që ish-kampioni i botës në peshën e rëndë Stipe Miocic i ka bërë në lidhje me “shoë” që u zhvillua në kafaz pas eventit të UFC-226, ku amerikani humbi

Valentina Shevchenko, pasi dështoi të merrte titullin kampion bote të peshës “bantamweight” (pesha gjel) në UFC, do të provojë të ketë më shumë sukses në peshën “flyweight” (pesha mizë). Sportistja 30-vjeçare do të duelojë në eventin UFC-228, që zhvillohet më

Më 15 shtator do të zhvillohet revanshi për titullin kampion bote në peshën e mesme në boks mes kampionit në fuqi, kazakut Gennady Golovkin dhe sfidantit meksikan Saul “Canelo” Alvarez. Përballja e parë, zhvilluar në shtator të 2017-ës, u mbyll

Më 18 gusht, ish-kampioni i botës në peshën e rëndë në boks, britaniku Tyson Fury, do të duelojë në Belfast (Irlandë) ndaj italianit Francesco Pianeta. Për Fury kjo është sfida e dytë pas rikthimit të tij në ring, ku ka

Luftetari i ringjeve, Florian Marku, ka pësuar një aksident gjatë ditës se djeshme. Ai ne faqen e tij ka postuar ne foto ku shihet se gjendja e tij është mjaft e rëndë, nderkohe qe njoftoi se ndeshja e tij qe duhej

Rose Namajunas, kampione e botës në UF  në peshën “strawweight”, ka marrë ca kohë pushimet, derisa të rikuperojë 100% nga dëmtimet. Në dy sfidat e fundit (UFC 217 dhe UFC 223), ajo ka dueluar dhe fituar ndaj Joanna Jedrzejczyk, fillimisht

Më 6  tetor, në Las Vegas, në eventin UFC-229, do të zhvillohet duel i madh i peshës së lehtë mes kampionit aktual Khabib Nurmagomedov dhe ish-kampionit Conor McGregor. Një përballje që pritet me interes, pasi do të duelojnë mes tyre

Tony Ferguson është deklaruar si i shëndetshëm pas dëmtimit të rëndë në gju në fillim të vitit. Ferguson, ish-kampioni i përkohshëm i peshës së lehtë në UFC, iu nënshtrua operacionit në prill për të riparuar këputjen e ligamentit ACL. Dëmtimi

Boksieri britanik Tyson Fury nuk ka përdorur doreza por ka lëshuar një akuzë të drejtpërdrejtë karshi patriotit të tij Anthony Joshua, duke e quajtur një idtiot që ka frikë nga hija e tij. Këto akuza erdhën pas dështimit që Joshua

Boksieri amerikan Deontay Wilder (40 fitore dhe asnjë humbje në karrierë), kampion bote në peshën e rëndë në kategorinë WBC, ka konfirmuar se do të jetë ditën e shtunë në Belfast, për të ndjekur “live” duelin e boksit mes Tyson