Archive

Një kompani me qendër në Nigeri do të hedhë në gjyq boksierin amerikan Floyd Mayweather për mashtrim dhe vjedhje. Kompania ka kontaktuar një vit më parë boksierin e pamposhtur për të ardhur në Afrikë (në Nigeri dhe Gana) për të

Kampioni i Botës në peshën e rëndë Stipe Miocic do të rikthehet në kafaz ditën e shtunë në Las Vegas, dhe do të përballet me kampionin e peshës “light-heavyweight” Daniel Cormier. Do të jetë një sfidë kampionësh, e shumëpritur në

Eddie Hearn, menaxheri dhe promotori i boksierit britanik Anthony Joshua ia ka hedhur fajin amerikanit Deontay Wilder për mos arritjen e marrëveshjes për një duel mes dy kampionëve të botës. Sfidë që do të unifikonte titukt kampionë bote në peshën

Saul “Canelo” Alvarez kërkon ta fitojë me çdo kushte revanshin ndaj kampionit të botës në peshën e mesme Gennady Golovkin, që mban titujt e kategorive IBO, WBA e WBO, sfidë që do të zhvillohet më 15 shtator në Las Vegas.

Stipe Miocic është sportisti i parë në historinë e arteve marciale mikes që e ka mbrojtur 3 herë titullin kampion bote në peshën e rëndë dhe do të kërkojë që këtë rezultat ta përsëritë edhe ditën e diel, në eventin

Më 7 korrik, në “T-Mobile Arena” të Las Vegasit do të zhvillohet eventi i UFC-226 në artet marciale mikse, ku sfida kryesore do të jetë ajo për titullin kampion bote në peshën e rëndë mes kampionit në fuqi Stipe Miocic

Boksieri amerikan Deontay Wilder dështoi të zhvillonte këtë vit duelin me britanikun Anthony Joshua që do të unifikonte titujt kampionë bote në peshat e rënda në një sportist të vetëm. Palët nuk ranë dakord dhe Joshua do të mbrojë titujt

Muhamet Deskaj e ka filluar kampionatin evropian në Thaiboks me fitore dhe atë kundër çekut Manh hung Nguyen i cili me prejardhje është nga Tailanda. Nëser Deskaj do të ndeshet me përfaqësuesin e polonisë. Ndryshe, kikboksieri shqiptar gjatë gjithë kohës

Qëndrim Bajrami djaloshi me prejardhje nga Gjakova por që jeton dhe ushtron në Zvicër më 1 shtator do të ndeshet në turneun e katër “New Generation Fight Promotion” ku edhe synon të kualifikohet në finalen e madhe. Ai për agjencinë

Aleksandar Kallashi, djaloshi me prejardhje nga Shqipëria por që jeton dhe ushtron në Greqi, ka paralajmëruar ndeshjen e tij të ardhshme edhe atë për titull WKU. Në një postim të tij në faqet sociale ai thotë “Unë jam njëri prej