Archive

  Size: 1.88. Age: 29. Record:5,7,1 Weight: Heavy Boxrec: https://boxrec.com/en/proboxer/582179 Licence: Bulgarian Manager: Avdyl Salihu Mob: +38971367144  

Max Holloway, kampioni i botës në peshën “featherweight” (pesha pupël), është tërhequr nga eventi i UFC-226 që do të zhvillohet më 7 korrik në Las Vegas. Në këtë event ai do të mbronte titullin në përballjen ndaj Brian Ortega, por

Në Umag të Kroacisë po zhvillohet kupa botërore Umag ku po marrin pjesë shumë karatistë të njohur ndër ta edhe të Kosovës. Shqiponja e Kastriotit nga Ferizaji, Denis Shabani në disiplinën Kumite ka arrit sukses të madh duke fituar medaljen

Kosovari, Muhamet Deskaj e ka fituar medaljen e vetme për Kroacinë në  kampionatin evropian në Thaiboks që u zhvillua në Pragë. Ai deri tek ky sukses erdhi pasi mposhti çekut Manh hung Nguyen i cili me prejardhje ishte nga Tailanda

Një kompani me qendër në Nigeri do të hedhë në gjyq boksierin amerikan Floyd Mayweather për mashtrim dhe vjedhje. Kompania ka kontaktuar një vit më parë boksierin e pamposhtur për të ardhur në Afrikë (në Nigeri dhe Gana) për të

Erza Muminoviq, kampionia për të reja në Evropë, bën senzacion e radhës në ranglistën botërore. Erza, anëtare e kombëtares së Kosovës, është një emër i ri që po vjen në skenën botërore të xhudos dhe më së miri e konfirmon

Boksieri britanik James DeGale ka marrë vendimin për të hequr dorë nga titullim kampion bote i peshës super të mesme në kategorinë IBF. Ai e humbi titullin kampion vitin e kaluar, por e rifitoi atë në prill të këtij viti

Khabib Nurmagomedov nuk ka ndërmend të presë gjatë, ndaj i ka vendosur një afat Conor McGregor për të zgjidhur telashet e tij dhe të vendosë sa më shpejt për t’u përballur ose jo me kampionin rust në kafaz. Lajmin e

Ronda Rousey, pasi shkroi historinë e UFC-së prej 3 muajsh ka kaluar në sportin e WWE-së, ku kërkon të jetë sërish dominuese. Por të gjithë fansat e arteve marciale mikse nuk kanë patur mundësinë që të shijojnë duelin mes saj

I rikthyer në ring më 9 qershor të këtij viti pas një pushimi 2 vjet e gjysmë, boksieri britanik Tyson Fury synon të rikthehet sërish në majën e botës, aty ku u ngjit pasi mundi Wladimir Klitschko dhe u shpall