Archive

Pas disa përpjekjesh të dështuara për të zhvilluar një duel ndaj Amanda Nunes, kampionia braziliane Cris Cyborg Justino nuk ka hequr dorë, por ka nisur një tjetër “sulm” ndaj patriotes së saj për një përballje të madhe mes tyre. Përmes

Tyson Fury do të kthehet në ring 18 gushtin e ardhshëm dhe do të ndeshet në Belfast. Promotori Frank Warren ka bërë të ditur ditën e enjte se ish-kampioni i peshave të rënda do të përballet me Francesco Pianeta në

Nënkampioni i Evropës nga viti 2008 (rregullat e IFMA), Lirim Ahmeti, pas një pushimi prej 1 vjet e gjysmë më në fund i është rikthyer ushtrimeve në palestër duke u përgatit për kupën evropianë që do zhvillohet pas dy muajve

Shkupjani, Kujtim Asani pas 11 viteve ka vendosur të kthehet në ring edhe pikërisht në spektaklin e sporteve luftarake që do zhvillohet në Kërçovë, “Superpro Fight Night Uskana” . 34 vjeçari i cili jeton dhe vepron në Bazel të Zvicrës

Dyshja e radhës që do e paraqesim për spektaklin e madh të sporteve luftarake në Kërçovë “Superpro Fight Night Uskana” e që do zhvillohet më 28 Korrik është në mes kosovarit, Shpat Duraku dhe serbit Mirko Jovaneviç. Ky duel pritet

Adriatik Cami, kampioni i Evropës i cili me prejardhje është nga Terbaci i Dibrës por që jeton dhe vepron në Greqi në muajin dhjetor do të mbyll karrierën e tij duke luftuar për titullin e botës edhe atë në kryeqendrën

Në eventin e UFC-226 u shpall kampion bote në peshën e rëndë, pas fitores me “KO” në raundin e parë, por Daniel Cormier do t’i duhet të qëndrojë 6 muaj pushim para se të rikthehet në kafaz. Ka qenë ky

Khabib Nurmagomedov, kampion i botës në peshën e lehtë, po mendon të rikthehet në kafaz për të mbrojtur titullin dhe dy kandidatët e mundshëm për ta sfiduar janë dy ikona të këtij sporti si Conor McGregor dhe Georges St-Pierre. Por

“Ne do të bëjmë gjithçka është e mundur që të arrijmë një marrëveshje me Deontay Wilder. Do të nënshkruajmë menjëherë kontratën, sipas marrëveshjes paraprake që kemi arritur me amerikanin. Koshua është i mërzitur nga kjo situatë, nga këto shtyrje, ndaj

Vetëm edhe 16 ditë nga spektakli i madh që do zhvillohet në Kërçovë e ku do ndeshen për titull bote Shemsi Beqiri dhe Burim Aliu, ndërkohë që do ketë edhe shumë para ndeshje interesante, ku ndër ta do të ngjitet