Archive

Ëndrra e tij ishte që të jetë një boksier profesionist dhe kështu filloj të ushtroj për ta realizuar këtë dëshirë. Gjithnjë i rregullt në ushtrime me një disiplinë të madhe mirëpo erdhi një moment që ishte tragjik për këtë djalosh

Medalisti ballkanik dhe evropian, Abdurahim Idrizi (55kg) po kthehet me plot suksese edhe nga kupat botërore duke u ngjitur në piedestalin më të lartë. Ai në Umag të Kroacisë drejt medaljes së artë erdhi pasi mposhti në xhiron e parë

Më 28 korrik në Kërçovë do të zhvillohet një spektakël i madh i sporteve luftarake “Super Pro Fight Night – Uskana”, ku do paraqiten emra të njohur shqiptar si në K1, Boks ashtu edhe në MMA, transmeton agjencia për sporte

Agjencia për sporte luftarake “ArenaRing” nga sot ekskluzivisht do ti paraqes një nga një duelet e spektaklit të madh luftarak që do të zhvillohet në Kërçovë më 28  korrik “Superpro Fight Night Uskana”. Do të ketë mbi 15 ndeshje me

Max Holloway, kampioni i botës në peshën “featherweight” (pesha pupël), është tërhequr nga eventi i UFC-226 që do të zhvillohet më 7 korrik në Las Vegas. Në këtë event ai do të mbronte titullin në përballjen ndaj Brian Ortega, por

Në Umag të Kroacisë po zhvillohet kupa botërore Umag ku po marrin pjesë shumë karatistë të njohur ndër ta edhe të Kosovës. Shqiponja e Kastriotit nga Ferizaji, Denis Shabani në disiplinën Kumite ka arrit sukses të madh duke fituar medaljen

Kosovari, Muhamet Deskaj e ka fituar medaljen e vetme për Kroacinë në  kampionatin evropian në Thaiboks që u zhvillua në Pragë. Ai deri tek ky sukses erdhi pasi mposhti çekut Manh hung Nguyen i cili me prejardhje ishte nga Tailanda

Një kompani me qendër në Nigeri do të hedhë në gjyq boksierin amerikan Floyd Mayweather për mashtrim dhe vjedhje. Kompania ka kontaktuar një vit më parë boksierin e pamposhtur për të ardhur në Afrikë (në Nigeri dhe Gana) për të

Erza Muminoviq, kampionia për të reja në Evropë, bën senzacion e radhës në ranglistën botërore. Erza, anëtare e kombëtares së Kosovës, është një emër i ri që po vjen në skenën botërore të xhudos dhe më së miri e konfirmon

Boksieri britanik James DeGale ka marrë vendimin për të hequr dorë nga titullim kampion bote i peshës super të mesme në kategorinë IBF. Ai e humbi titullin kampion vitin e kaluar, por e rifitoi atë në prill të këtij viti