Archive

Të premten djaloshi me prejardhje nga fshati Corogiaf i Beratit, Aris Antoni, do të ndeshet në Maltë  për titull Evropë WKN kurse kundërshtar i tij do të jetë Christoper Rotin i cili njihet si një luftar i fuqishëm. Arisi për

Pasi mposhti Stipe Miocic në UFC-226 dhe u bë kampion bote në peshën e rëndë, ndërkohë që mban edhe titullin kampion te peshës “light heavyweight”, sportisti Daniel Cormier ka shumë kërkesa nga sportistë që duelojnë në të dyja peshat. Yel

Vetëm pak ditë para eventit UFC-226, ish-kampioni i botës në peshën e rëndë Stipe Miocic pat falënderuar UFC-në për shumën e kënaqshme pat marrë nga marrëveshja për eventet e zhvilluara në kafaz. Por kanë mjaftuar pak ditë që Miocic të

Anthony Joshua do të udhëtojë në Amerikë dhe është shprehur se dëshiron të zhvillojë një takim “ballë për ballë” me Deontay Wilder, në mënyrë që të sqarojnë të ardhmen në lidhje me një përballje në ring gjatë 2019-ës. Joshua është

Vetëm edhe 11 ditë nga spektakli i madh që do të zhvillohet në Kërçovë “Superpro Fight Night Uskana”, kurse portal “ArenaRing” po vazhdon ti prezantoj çdo ditë garuesit që do paraqiten në këtë eveniment. Një luftë titane pritet të zhvillohet

Cris Cyborg nuk është aspak e kënaqur me shtyrjen e duelit të madh në UFC mes saj dhe Amand Nunes, dy kampione të arteve marciale mikse, të dyja braziliane dhe ikona të këtij sporti. Nunes pat deklaruar ditën e shtunë

Ish-kampioni i botës në artet marciale mikse Conor McGregor ka festuar 30-vjetorin e lindjes më 14 korrik, por vëmendjen nuk e ka zënë kjo ditë e veçantë e irlandezit por lajmi se ai pritet të bëhet përsëri baba, lajm që

Boksieri filipinas Manny Pacquiao rikthehet kampion bote në peshën “welter”, pas fitores me “KO” në raundin e shtatë ndaj argjentinasit Lucas Matthysse, ndeshje e zhvillua në “Axiata Arena” të Kuala Lampur, në Malajzi. 39-vjeçari filipinas, 60 fitore, 7 humbje e

“Superpro Fight Night Uskana” që do të zhvillohet më 28 korrik do të sjelle dhe një duel interesant në mes kosovarit i cili jetoj në Gorizia të Italisë Azdren Krasniqi dhe boshnjakut, Adi Durakoviç. Ky i fundit jeton në Sarajevë

Portali për sporte luftarake “ArenaRing” po vazhdon të prezantoj luftëtarët e radhës për evenimentin e madh të sporteve luftarake që do zhvillohet në Kërçovë më 28 Korrik. Kështu një duel interesant pritet të zhvillohet në peshën (-70kg) ne mes kërçovarit