Archive

Dy peshat e rënda të Bellator Fedor Emelianenko dhe Chael Sonner do të ndesheshin në gjysmëfinale, kjo dihej. Por ajo që nuk dihej ishte data, e cila është konfirmuar ditën e enjte. Fedor vs. Sonnen do të zhvillohet më 13

Kampioni i Evropës në Moay Thai, Ervis Bici ka paralajmëruar se më 11 dhe 12 gusht do të organizoj me stafin e tij një eveniment të madh sportiv të grupmoshave të ndryshme dhe e njëjta do të zhvillohet në Gjirin

Sot agjencia e sporteve luftarake “ArenaRing” ka shënuar 4000 lajme te postuara enkas vetëm për sporte luftarake ne një periudhë prej 1 vit e 2 muaj. Një rekord të cilin ne sot krenohemi si portal sepse gjatë kësaj periudhe kemi

Ministri i Kulturës, Rinise dhe Sportit, Kujtim Gashi, do të vizitojë Federatën e Xhudos në Pejë ku në një ceremoni të organizuar do t’u ndajë ceqet xhudisteve Nora Gjakova në vlerë prej 20 mijë euro, për fitoren e medaljes së

Pavarësisht se rivalët janë të shumtë, boksieri britanik Anthony Joshua dëshiron që sfidanti i duelit të 13 prillit në stadiumin “Wembley” të jetë amerikani Deontay Wilder. Në një deklaratë nga Nju Jorku, ku ndodhet për të promovuar eventin e 22

“Superpro Fight Night Uskana” që do të zhvillohet më 28 korrik në Kërçovë do të ketë edhe një ndeshje në MMA, ku luftëtari i ringjeve, Veli Selimi, i cili është 19 vjeçar dhe vjen nga fshati Tuhin, Kërçovë por vepron

Vetëm edhe 10 ditë kanë mbetur nga spektakli i madh që do zhvillohet në Kërçovë “Superpro Fight Night Uskana”. Kurse “ArenaRing” ju sjell lajmin se është zyrtarizuar tani më edhe një duel mjaft interesant i boksit profesional, ku kosovari që

Klubi i karatesë Kastrioti i cili njëherit është njëri prej ekipeve më të organizuara në Kosovë por edhe me suksese të mëdha po vazhdon të sjell në vend edhe instruktor të njohur të karatesë. Kështu kastriotasit po njoftojnë se gjatë

“Superpro Fight Night Uskana” që do të zhvillohet më 28 korrik në Kërçovë do të  na sjell një duel super interesant mes dy talenteve të kikboksit që kanë dëshmuar vetën në ring. Njëri vjen nga Zvicra por me prejardhje Kosovare, 

Daniel Cormier, kampion bote në artet marciale mikse në sdy pesha të ndryshme, atë të rëndë dhe “light heavyweight” ka deklaruar sot se karriera e tij është drejt fundit. Madje ka shtuar se përballja që do t’i vërë kap karrierës