Archive

Në eventin e UFC-226 u shpall kampion bote në peshën e rëndë, pas fitores me “KO” në raundin e parë, por Daniel Cormier do t’i duhet të qëndrojë 6 muaj pushim para se të rikthehet në kafaz. Ka qenë ky

Khabib Nurmagomedov, kampion i botës në peshën e lehtë, po mendon të rikthehet në kafaz për të mbrojtur titullin dhe dy kandidatët e mundshëm për ta sfiduar janë dy ikona të këtij sporti si Conor McGregor dhe Georges St-Pierre. Por

“Ne do të bëjmë gjithçka është e mundur që të arrijmë një marrëveshje me Deontay Wilder. Do të nënshkruajmë menjëherë kontratën, sipas marrëveshjes paraprake që kemi arritur me amerikanin. Koshua është i mërzitur nga kjo situatë, nga këto shtyrje, ndaj

Vetëm edhe 16 ditë nga spektakli i madh që do zhvillohet në Kërçovë e ku do ndeshen për titull bote Shemsi Beqiri dhe Burim Aliu, ndërkohë që do ketë edhe shumë para ndeshje interesante, ku ndër ta do të ngjitet

Luftëtari i madh i sporteve luftarake, Ervis Bici, të premten në Trieste të Italisë do të këtë një ndeshje të rëndësishme pasi do të ndeshet për titull të Evropës , kurse kundërshtar i tij do jetë italiani Andrea Tumurino. Për

Më 14 korrik, kampioni irlandez i arteve marciale mikse Conor McGregor do të festojë 30-vjetorin e lindjes dhe artisti i veprave “hyper-realiste” i njohur me nofkën Aspencrow (Edgar Askelovic) ka vendosur t’i bëjë një dhuratë të veçantë, një skulpturë prej

Boksieri filipinas Manny Pacquiao thuajse ka mbyllur përgatitjet për duelin e 14 korrikut, kur në Kuala Lampur të Malajzisë do të tentojë të rrëmbejë titullin kampion bote në peshën “ëelter” ndaj argjentinasit Lucas Matthysse, që mban kurorën e kategorisë WBA.

Anthony Joshua, kampion i botës në peshën e rëndë në kategoritë IBF, WBA dhe WBO, 21 fitore dhe asnjë humbje në karrierën e tij, përmes një postimi në rrjetet sociale ka bërë me dije se pavarësisht duelit që do të

Kampioni i Evropës dhe botës, Besnik Limani i cili me prejardhje është nga fshati Zajas i Kërçovës, por që jeton dhe vepron në Vjenë të Austrisë do të paraqitet në ringun kërçovar me 28 korrik. Ai për kundërshtar do ketë

Agjencia për sporte luftarake “ArenaRing”, po e zbulon edhe ndeshjen e dytë që do jetë për titull bote e që do të organizohet më 28 korrik në Kërçovë, “Super Pro Fight Night – Uskana1”. Kështu, kërçovari, Burim Aliu do të