Archive

Ish-kampioni i botës në artet marciale mikse Conor McGregor ka festuar 30-vjetorin e lindjes më 14 korrik, por vëmendjen nuk e ka zënë kjo ditë e veçantë e irlandezit por lajmi se ai pritet të bëhet përsëri baba, lajm që

Boksieri filipinas Manny Pacquiao rikthehet kampion bote në peshën “welter”, pas fitores me “KO” në raundin e shtatë ndaj argjentinasit Lucas Matthysse, ndeshje e zhvillua në “Axiata Arena” të Kuala Lampur, në Malajzi. 39-vjeçari filipinas, 60 fitore, 7 humbje e

“Superpro Fight Night Uskana” që do të zhvillohet më 28 korrik do të sjelle dhe një duel interesant në mes kosovarit i cili jetoj në Gorizia të Italisë Azdren Krasniqi dhe boshnjakut, Adi Durakoviç. Ky i fundit jeton në Sarajevë

Portali për sporte luftarake “ArenaRing” po vazhdon të prezantoj luftëtarët e radhës për evenimentin e madh të sporteve luftarake që do zhvillohet në Kërçovë më 28 Korrik. Kështu një duel interesant pritet të zhvillohet në peshën (-70kg) ne mes kërçovarit

Pas disa përpjekjesh të dështuara për të zhvilluar një duel ndaj Amanda Nunes, kampionia braziliane Cris Cyborg Justino nuk ka hequr dorë, por ka nisur një tjetër “sulm” ndaj patriotes së saj për një përballje të madhe mes tyre. Përmes

Tyson Fury do të kthehet në ring 18 gushtin e ardhshëm dhe do të ndeshet në Belfast. Promotori Frank Warren ka bërë të ditur ditën e enjte se ish-kampioni i peshave të rënda do të përballet me Francesco Pianeta në

Nënkampioni i Evropës nga viti 2008 (rregullat e IFMA), Lirim Ahmeti, pas një pushimi prej 1 vjet e gjysmë më në fund i është rikthyer ushtrimeve në palestër duke u përgatit për kupën evropianë që do zhvillohet pas dy muajve

Shkupjani, Kujtim Asani pas 11 viteve ka vendosur të kthehet në ring edhe pikërisht në spektaklin e sporteve luftarake që do zhvillohet në Kërçovë, “Superpro Fight Night Uskana” . 34 vjeçari i cili jeton dhe vepron në Bazel të Zvicrës

Dyshja e radhës që do e paraqesim për spektaklin e madh të sporteve luftarake në Kërçovë “Superpro Fight Night Uskana” e që do zhvillohet më 28 Korrik është në mes kosovarit, Shpat Duraku dhe serbit Mirko Jovaneviç. Ky duel pritet

Adriatik Cami, kampioni i Evropës i cili me prejardhje është nga Terbaci i Dibrës por që jeton dhe vepron në Greqi në muajin dhjetor do të mbyll karrierën e tij duke luftuar për titullin e botës edhe atë në kryeqendrën