Archive

Vetëm edhe 10 ditë kanë mbetur nga spektakli i madh që do zhvillohet në Kërçovë “Superpro Fight Night Uskana”. Kurse “ArenaRing” ju sjell lajmin se është zyrtarizuar tani më edhe një duel mjaft interesant i boksit profesional, ku kosovari që

Klubi i karatesë Kastrioti i cili njëherit është njëri prej ekipeve më të organizuara në Kosovë por edhe me suksese të mëdha po vazhdon të sjell në vend edhe instruktor të njohur të karatesë. Kështu kastriotasit po njoftojnë se gjatë

“Superpro Fight Night Uskana” që do të zhvillohet më 28 korrik në Kërçovë do të  na sjell një duel super interesant mes dy talenteve të kikboksit që kanë dëshmuar vetën në ring. Njëri vjen nga Zvicra por me prejardhje Kosovare, 

Daniel Cormier, kampion bote në artet marciale mikse në sdy pesha të ndryshme, atë të rëndë dhe “light heavyweight” ka deklaruar sot se karriera e tij është drejt fundit. Madje ka shtuar se përballja që do t’i vërë kap karrierës

Të premten djaloshi me prejardhje nga fshati Corogiaf i Beratit, Aris Antoni, do të ndeshet në Maltë  për titull Evropë WKN kurse kundërshtar i tij do të jetë Christoper Rotin i cili njihet si një luftar i fuqishëm. Arisi për

Pasi mposhti Stipe Miocic në UFC-226 dhe u bë kampion bote në peshën e rëndë, ndërkohë që mban edhe titullin kampion te peshës “light heavyweight”, sportisti Daniel Cormier ka shumë kërkesa nga sportistë që duelojnë në të dyja peshat. Yel

Vetëm pak ditë para eventit UFC-226, ish-kampioni i botës në peshën e rëndë Stipe Miocic pat falënderuar UFC-në për shumën e kënaqshme pat marrë nga marrëveshja për eventet e zhvilluara në kafaz. Por kanë mjaftuar pak ditë që Miocic të

Anthony Joshua do të udhëtojë në Amerikë dhe është shprehur se dëshiron të zhvillojë një takim “ballë për ballë” me Deontay Wilder, në mënyrë që të sqarojnë të ardhmen në lidhje me një përballje në ring gjatë 2019-ës. Joshua është

Vetëm edhe 11 ditë nga spektakli i madh që do të zhvillohet në Kërçovë “Superpro Fight Night Uskana”, kurse portal “ArenaRing” po vazhdon ti prezantoj çdo ditë garuesit që do paraqiten në këtë eveniment. Një luftë titane pritet të zhvillohet

Cris Cyborg nuk është aspak e kënaqur me shtyrjen e duelit të madh në UFC mes saj dhe Amand Nunes, dy kampione të arteve marciale mikse, të dyja braziliane dhe ikona të këtij sporti. Nunes pat deklaruar ditën e shtunë