Archive

Saul “Canelo” Alvarez vijon me intensitet përgatitjet për duelin e 15 shtatorit, ku do të përballet sërish me Gennady Golovkin, kampionin e botës në peshën e mesme, në një revansh për titujt kampionë që mbahen nga kazaku. Por boksieri meksikan

Jones rikujton njëvjetorin e ndeshjes së tij të fundit ndaj Daniel Cormier në UFC 214. Të dielën u bë fiks një vit që kur Jones ka shkelur në oktagon. Ai mposhti me nokaut Cormier duke e mposhtur për të dytën

Më 4 gusht, në stadiumin “Staples Center” të Los Anxhelosit do të zhvillohet eventi UFC-227 në artet marciale mikse, ku sfida kryesore është ajo për titullin kampion bote në peshën “bantamweight” (pesha gjel). Kampioni në fuqi T.J. Dillashaw do të

Boksieri Dillian White, që dy ditë më parë fitoi duelin e peshave të rënda ndaj Joseph Parker, mund të përballet në fund të këtij viti me kampionin e botës së kategorisë WBC, amerikanin Deontay Wilder. Lajmin e ka konfirmuar menaxheri

Boksieri britanik Tyson Fury ka deklaruar sot se marrëveshja për të dueluar me kampionin e botës së peshës së rëndë Deontay Wilder, që mban titullin e kategorisë WBC është çështje e përfunduar . Fury, ish-kampion bote në peshën e rëndë

Dustin Poirier ka shkruar emrin e tij në listën e konkurrentëve për titull pasi ka fituar në mënyrë spektakolare ndaj Eddie Alvarez në eventin kryesor të UFC ë Calgary të Kanadasë në mbrëmjen e së shtunës. “Vetëm shihni emrat që

Dillian Whyte duhet të ndihet si njeriu më me fat në botë. Kjo nuk do të thotë se fitorja e tij me vendim unanime ndaj Joseph Parker ishte e padenjë. Aspak. Por duhet theksuar se ndeshja ishte shumë e fortë

Aktori i mirënjohur shqiptar i cili me prejardhje është nga Kërçova por që jeton dhe vepron në Zvicër ka apeluar tek populli shqiptar që sa më shumë ti përgjigjen thirrjes për të mbështetur 12 herë kampionin e botës Shemsi Beqirin

Pas dëmtimit të kampionit të përkohshëm të peshës “welter” Colby Covington, UFC ka zyrtarizuar ndeshjen e titullit mes Tyron Woodley dhe Darren Till për UFC 228. Lajmi në fillim është raportuar nga ESPN, dhe më pas është konfirmuar nga presidenti

  Më 28 korrik në Kërçovë do të zhvillohet një spektakël i madh i sporteve luftarake “Super Pro Fight Night – Uskana1”, ku do paraqiten emra të njohur shqiptar në sporte si K1, boks e MMA. Interesante do jetë se