Archive

Më 9 qershor në Winterthur të Zvicrës do të zhvillohet evinimenti i madh i sporteve luftarake ku ndeshjen e fundit në karrierë do ta ketë Mustaf Kicaj, ndërkohë që para këtij dueli janë parapa edhe shumë përballje tjera interesante. Njëra

Boksieri më i suksesshëm shqiptar i të të gjitha kohrave Robin Haxhi Krasniqi e vazhdon historinë e sukseseve me fitimin e titullit më të lashtë të Evropës dhe me fitoren e 48 në gjithsejt 53 duele  Fitorja ndaj ish-kampionit (interim)

Shpëtim Shala, boksieri kosovar që jeton dhe vepron në Austri dje ka zhvilluar një ndeshje fenomenale në parameq të duelit të Haxhi Krasniqit i cili fitoi titullin Evropian. Shala ka dominuar qysh nga fillimi i duelit me çka edhe e

Boksieri shqiptar Robin Haxhi Krasniqi ka fituar titullin e kampionit të Evropës në EBU në meçin e sotëm ndaj kundërshtarit, Stanislav Kashtanov. Raundet e para i kanë takuar Krasniqit, ndërsa rusi në raundet e fundit është munduar që të fitojë

Denis Berisha një talent i ri dal ngadal po del në sipërfaqe të boksit shqiptar. Një djalosh 15 vjeçar i cili para 2 viteve ka filluar me boks duke u regjistruar në Boxclub-Linz dhe deri tani ka një rekord prej

Sporti i Thaiboksit më 9 qershor do të zbehet për një moment sepse nga ringu aktiv po largohet një legjendë e gjallë i cili i ka dhënë shumë këtij arti luftarak. Çdo fillim ka edhe fundin e saj, mirëpo kur

Nuk ka gjë që Jon Jones është pezulluar nga USADA dhe nuk ka luftuar prej 10 muajsh, ai mbetet kampioni i light-heavyweight. Të paktën kështu mendon ai. Gjatë një përgjigjeje në Twitter, Jones e bëri të qartë se ai nuk