Archive

Kosovari që jeton dhe vepron në Austri, Rinor Berisha, prej që ka nderuar klubin e tij, ka rritur edhe formën me çka po tregojnë edhe rezultatet pozitive duke triumfuar edhe në ndeshjen e fundit që e zhvilloi në Bazel tek

Vetëm edhe katër ditë na ndajnë deri tek spektakli i madh i sporteve luftarake ICF që do të zhvillohet në Winterthur të Zvicrës ku ndeshjen e fundit të karrierës do ta zhvilloj kampioni i botës në Mouy Thai, Mustaf Kicaj.

Ata firmosin vdekjen e tyre para ndeshjeve! Nuk quhen sportistë, por luftëtarë! Vitet e fundit janë krijuar kategori të ndryshme, të cilat origjinën e kanë nga boksi, por janë shtuar shumë elementë të tjerë duke e bërë edhe më brutale

E shtuna e orëve të vona (me 2 qershor) do të kujtohet shumë gjatë për nivelin e lartë të boksit që ka treguar Haxhi Krasniqi.  Boksieri rus Stanislav Kashtanov në asnjë moment nuk kishte zgjidhje dhe vazhdimisht ishte sikur i

Mund të duket çmenduri, por jo dhe aq. UFC-ja po mendon të organizojë një event të madh në artet marciale mikse, ku të përballë 4 sportistët më të mirë në botë në peshën e lehtë, 4 yje të këtij sporti,

Në të shkuarën flisnin grushtet për të, tani vetëm tufat e lekëve… Floyd Mayweather, 41 vjeç, na ka treguar edhe njëherë pasurinë e tij të pabesueshme – në mënyrën e tij të veçantë. Ish-boksieri ,i cili ka fituar të 50

Eddie Hearn, promotori dhe menanxheri i boksierit britanik Anthony Joshua ka bërë me dije sot se brenda javës do të merret vendimi nëse britaniku do të përballet me rivalin amerika Deontay Wilder, një duel që do të unifikojë titujt kampionë

Rikthimi më 9 qershor në ring pas dy vitesh e gjysmë për bvoksierin britanik Tyson Fury pritet me interes, teksa ka përzgjedhur që të duelojë në këtë sfidë që do të zhvillohet në Manchester ndaj shqiptarit Sefer Seferi. Ky i

Denis Berisha një talent i ri dalëngadalë po del në sipërfaqe të boksit shqiptar. Një djalosh 15 vjeçar i cili para 2 viteve ka filluar me boks duke u regjistruar në Boxclub-Linz dhe deri tani ka një rekord prej 13

Gjatë fundjavës në “Keta Fight Nights” me sukses është rikthyer në ring, Adrian Maliqi i cili me plot kuptimin e fjalës e “bombardoi” serbin Darko Knezheviç duke e nokautuar në raundin e dytë. Deri tek ky moment vendimtar, serbi edhe