Archive

E shtuna e orëve të vona (me 2 qershor) do të kujtohet shumë gjatë për nivelin e lartë të boksit që ka treguar Haxhi Krasniqi.  Boksieri rus Stanislav Kashtanov në asnjë moment nuk kishte zgjidhje dhe vazhdimisht ishte sikur i

Mund të duket çmenduri, por jo dhe aq. UFC-ja po mendon të organizojë një event të madh në artet marciale mikse, ku të përballë 4 sportistët më të mirë në botë në peshën e lehtë, 4 yje të këtij sporti,

Në të shkuarën flisnin grushtet për të, tani vetëm tufat e lekëve… Floyd Mayweather, 41 vjeç, na ka treguar edhe njëherë pasurinë e tij të pabesueshme – në mënyrën e tij të veçantë. Ish-boksieri ,i cili ka fituar të 50

Eddie Hearn, promotori dhe menanxheri i boksierit britanik Anthony Joshua ka bërë me dije sot se brenda javës do të merret vendimi nëse britaniku do të përballet me rivalin amerika Deontay Wilder, një duel që do të unifikojë titujt kampionë

Rikthimi më 9 qershor në ring pas dy vitesh e gjysmë për bvoksierin britanik Tyson Fury pritet me interes, teksa ka përzgjedhur që të duelojë në këtë sfidë që do të zhvillohet në Manchester ndaj shqiptarit Sefer Seferi. Ky i

Denis Berisha një talent i ri dalëngadalë po del në sipërfaqe të boksit shqiptar. Një djalosh 15 vjeçar i cili para 2 viteve ka filluar me boks duke u regjistruar në Boxclub-Linz dhe deri tani ka një rekord prej 13

Gjatë fundjavës në “Keta Fight Nights” me sukses është rikthyer në ring, Adrian Maliqi i cili me plot kuptimin e fjalës e “bombardoi” serbin Darko Knezheviç duke e nokautuar në raundin e dytë. Deri tek ky moment vendimtar, serbi edhe

Boksieri më i suksesshëm shqiptar i të të gjitha kohrave Robin Haxhi Krasniqi e vazhdon historinë e sukseseve me fitimin e titullit më të lashtë të Evropës dhe me fitoren e 48 në gjithsejt 53 duele  Fitorja ndaj ish-kampionit (interim)

Shpëtim Shala, boksieri kosovar që jeton dhe vepron në Austri dje ka zhvilluar një ndeshje fenomenale në parameq të duelit të Haxhi Krasniqit i cili fitoi titullin Evropian. Shala ka dominuar qysh nga fillimi i duelit me çka edhe e

Boksieri shqiptar Robin Haxhi Krasniqi ka fituar titullin e kampionit të Evropës në EBU në meçin e sotëm ndaj kundërshtarit, Stanislav Kashtanov. Raundet e para i kanë takuar Krasniqit, ndërsa rusi në raundet e fundit është munduar që të fitojë