Archive

Fati Vejseli, perfaqesuesi i klubit te mundjes Liria ne Kampionatin Europian per senior deri ne moshen 23 vjeçe, qe po mbahet ne Stambollte Turqise, ne ojesen e deritanishme te garave, arriti te regjistroj nje fitore dhe humbje. Ne kategorine deri

Pas triumfit në korrik të vitit të kaluar në eventin e UFC-213, ku fitoi titullin kampion në peshën e mesme ndaj Yoel Romero, kampioni neo-zelandez Robert Whittaker do të ngjitet sërish në kafaz në eventin e UFC-225, që zhvillohet këtë

Niko Pjetri, thaibokseri shqiptar me prejardhje nga Mirdita e Shqipërisë por që jeton dhe ushtron në Luksemburg më 17 qershor do të ketë ndeshjen e tij të ardhshme, por kësaj radhe në Turqi, respektivisht në Alania, kurse kundërshtar i tij

Feriz Pajaziti djaloshi me prejardhje nga Prizreni por që jeton dhe ushtron në Salzburg të Austrisë dalngadal po ngjitet në piedestalin ma të lartë të këtij vendi por edhe në turne të ndryshme ndërkombëtare duke fituar medalje. 5 herë kampion

Tyson Fury rikthehet në ring pas një pauze afro trevjeçare, ndërsa kundërshtari i tij i parë do të jetë boksieri shqiptar Sefer Seferi. I ashtuquajturi ‘Gypsy King’ nuk ka zhvilluar një ndeshje profesionale boksi që nga nëntori i vitit 2015

Boksieri Tyson Fury (25 fitore e asnjë humbje në karrierë) u ka premtuar fansave të tij jo vetëm fitoren ndaj Sefer Seferit në duelin e 9 qershorit, por edhe se do t’u dhurojë atyre spektakël. Në Manchester, ish-kampioni i botës

Kikbokseri i njohur shqiptar që jeton në Greqi, Adrian Suli, më 16 qershor në Turqi do të zhvilloj ndeshjen e tij më të fuqishmë që ka pasur në karrierë pasi do të takohet më një nder legjendat e këtij sporti

Pas medaljes së argjendtë të fituar në Kampionatin Europian për kadetë që u zhvillua në Shkup, Besir Alili, bashkë me seleksionuesin Sedat Baftiu, kryetarin e Federatës së mundjes të Maqedonisë, Betim Vrenezi dhe nënkryetarin Dejan Bogdanov, gjatë ditës së sotme

Kosovari, Elvis Hetemi, të shtunën do të ngjitet në ring edhe atë në Leipzing në organizim të SES. Kosovari kësaj radhe do të ketë një ndeshje interesante sepse për kundërshtar do ketë Stephane Tchambas. “Se pari me vjen mire qe

Kosovari që jeton dhe vepron në Austri, Rinor Berisha, prej që ka nderuar klubin e tij, ka rritur edhe formën me çka po tregojnë edhe rezultatet pozitive duke triumfuar edhe në ndeshjen e fundit që e zhvilloi në Bazel tek