Archive

Conor McGregor ndaj Khabib Nurmagomedov është sfida që të gjithë e dëshirojnë dhe presidenti i UFC-së, Dana White, është gati të kënaqë fansat e arteve marciale mikse. Numri 1 i UFC-së ka konfirmuar pas konferencës pr shtyp në eventin e

Gjatë intervistës së tij brenda kafazit pas eventit kryesor të UFC 225, Yoel Romero tha se meritonte fitoren ndaj Robert Whittaker, dhe mesa duket mendimi i tij nuk ka ndryshuar. Romero nuk arriti të bindte gjyqtarët se bëri mjaftueshëm për

Tyson Fury do të duelojë sërish më 18 gusht, dy muaj pas duelit të 9 qershorit, kur mundi me “KO” në raundin e katërt Sefer Seferin, sfidë që u zhvillua në Manchester. Lajmin e ka konfirmuar vetë boksieri britanik, që

Të shtunën në ring do të del sërish Kamer Maloki duke mbrojt titullin GBU të Evropës. Maloku për agjencinë për sporte luftarake “ArenaRing” thotë se ndihet mirë dhe se pret suksesin e radhës. “Përgatitjet për këtë duel po i bëj

Gjatë fundjavës në Winterthur u zhvillua evinimenti i madh i sporteve luftarake ku u paraqit edhe kosovari, Malsor Tafaj i cili me plot meritë erdhi deri tek titulli kampion i Zvicrës, duke mposht me KO për 30 sekonda kundërshtarin e

Dy vëllezërit trajner, që njihen si ekspert të sporteve luftarake, Frizur Besart Brothers – Gym sot i kanë bërë një surprizë të ëmbël për ditëlindje babait të tyre duke i dhuruar një veturë super luksoze të tipit, Mercedes. Kjo dhuratë

Ai është i zëshëm dhe i çmendur. Tyson Fury luhatet mes gjenialitetit dhe çmendurisë si asnjë tjetër. Ish-partneri i tij i stërvitjeve, Arnold “Kobra” Gjergjaj tregon se si funksionon britaniku. Boksieri 33 vjeçar shqiptar, Arnold “Kobra” Gjergjaj, ishte i sigurt

Të gjithë janë në pritje të meçit të madh mes boksierit shqiptar Sefer Seferit dhe britanikut Tyson Fury. Meçi është paraparë të zhvillohet nesër rreth 22.30 në Manchester Arena. Meç që pritet me drithërima, ndërsa shqiptari është i pagatitur në

Sot pritet me interest të madh përballja e shqiptarit Florian Marku me serbin Sladan Dragisic në pallatin e sportit “Asllan Rusi”. Florian Marku do të zhvillojë ndeshjen e 6-shtë, e deri tani ka fituar të gjitha ndeshjen me k.o maksimumi

International Boxing Federation (IBF) ka vendosur t’i heqë titullin kampion bote të peshave të mesme të kësaj kategorie boksierit kazak Gennady Golovkin. Sipas IBF-së, Golovkin dështoi për të negociuar mbrojtjen e titullit e kësaj kategorie ndaj të mandatuarit nga kjo