Archive

Të gjithë janë në pritje të meçit të madh mes boksierit shqiptar Sefer Seferit dhe britanikut Tyson Fury. Meçi është paraparë të zhvillohet nesër rreth 22.30 në Manchester Arena. Meç që pritet me drithërima, ndërsa shqiptari është i pagatitur në

Sot pritet me interest të madh përballja e shqiptarit Florian Marku me serbin Sladan Dragisic në pallatin e sportit “Asllan Rusi”. Florian Marku do të zhvillojë ndeshjen e 6-shtë, e deri tani ka fituar të gjitha ndeshjen me k.o maksimumi

International Boxing Federation (IBF) ka vendosur t’i heqë titullin kampion bote të peshave të mesme të kësaj kategorie boksierit kazak Gennady Golovkin. Sipas IBF-së, Golovkin dështoi për të negociuar mbrojtjen e titullit e kësaj kategorie ndaj të mandatuarit nga kjo

Fati Vejseli, perfaqesuesi i klubit te mundjes Liria ne Kampionatin Europian per senior deri ne moshen 23 vjeçe, qe po mbahet ne Stambollte Turqise, ne ojesen e deritanishme te garave, arriti te regjistroj nje fitore dhe humbje. Ne kategorine deri

Pas triumfit në korrik të vitit të kaluar në eventin e UFC-213, ku fitoi titullin kampion në peshën e mesme ndaj Yoel Romero, kampioni neo-zelandez Robert Whittaker do të ngjitet sërish në kafaz në eventin e UFC-225, që zhvillohet këtë

Niko Pjetri, thaibokseri shqiptar me prejardhje nga Mirdita e Shqipërisë por që jeton dhe ushtron në Luksemburg më 17 qershor do të ketë ndeshjen e tij të ardhshme, por kësaj radhe në Turqi, respektivisht në Alania, kurse kundërshtar i tij

Feriz Pajaziti djaloshi me prejardhje nga Prizreni por që jeton dhe ushtron në Salzburg të Austrisë dalngadal po ngjitet në piedestalin ma të lartë të këtij vendi por edhe në turne të ndryshme ndërkombëtare duke fituar medalje. 5 herë kampion

Tyson Fury rikthehet në ring pas një pauze afro trevjeçare, ndërsa kundërshtari i tij i parë do të jetë boksieri shqiptar Sefer Seferi. I ashtuquajturi ‘Gypsy King’ nuk ka zhvilluar një ndeshje profesionale boksi që nga nëntori i vitit 2015

Boksieri Tyson Fury (25 fitore e asnjë humbje në karrierë) u ka premtuar fansave të tij jo vetëm fitoren ndaj Sefer Seferit në duelin e 9 qershorit, por edhe se do t’u dhurojë atyre spektakël. Në Manchester, ish-kampioni i botës

Ish kampioni i Kosovës, Zeqir Laskovica, po bën karrierë në Francë. Ai gjatë qëndrimit tij 4 vjeçar sa është në këtë vend ka debutuar edhe në profesionalizëm duke realizuar deri më tani edhe 7 ndeshje, ndërkohë që ka arrit të