Archive

Gjatë një vizite me Jimmy Kimmel, ish-luftëtarja e MMA Ronda Rousey ka zbuluar sesi njëherë është bërë pjesë e një sherri në një kinema pasi kishte parë filmin Juno. Një vajzë e ulur mbrapa saj në mënyrë të përsëritur e

Boksi njihet tashmë si sporti ku shqiptarët e gjejnë veten më së miri, kampionë të shumtë të këtij sporti luftarak kanë dalë në të kaluarën, e të tjerët vazhdojnë të korrin suksese edhe sot. Njëri prej tyre është edhe shqiptari

Boksieri Tyson Fury ka rrëfyer se ka qenë shumë nervoz para duelit të 9 qershorit ndaj Sefer Seferit. Mungesa e gjatë nga ringu, dy vite e gjysmë që pas duelit ndaj Wladimir Klitschko (nëntor 2015) kishte krijuar mjaft dyshime te

Gjatë fundjavës në Austri u zhvillua ndeshjet e rregullta të ligës në boks, pjesa e dytë ku u paraqit me sukses edhe boksieri me preardhje nga Kosova, Denis Berisha i cili arriti një fitore mjaft të rëndësishme ndaj Karl Magaryan,

Gjate fundjaves  në Podujevë të Kosovës u zhvillua Turneu memorial për nder të dy dëshmorëve “Rrahim Curri & Behar Begolli” dhe “Ditës së çlirimit të Podujevës”. Në këtë aktivitet morën pjesë 37 klube me rreth 300 sportistë nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia

Gjatë fundjavës Kamer Maloku sërish u ngjit në ring por edhe kësaj radhe për të mbroj titullin GBU Kontinental. U takua me hungarezin Janos Lakatos dhe nuk i dha të njëjtit asnjë shans që ta rrezikoj pasi e mposhti me

Tony Bellew ka deklaruar se Tyson Fury nuk është ende gati për t’u përballur me të. Jo vetëm kaq, por Bellew ka shtuar se kur do që dy boksierët britanikë të përballen në ring, ai do ta hedhë “KO” ish-kampionin

Boksieri i pamposhtur Floyd Mayweather nuk e ka aspak mendjen të ringu apo kafazi, ku të gjithë mendojnë se do të rikthehet pas një viti pushim. Kohët e fundit është përfolur për një debutim të boksierit amerikan në artet marciale

Nga sot deri më 18 qershor në Gyor te Hungarisë do mbahet Kampionati Evropian për pionier, ku Kosova do të paraqitet me  dy garues, Luan Nrecaj te cilin do e udhëheq trajneri Sylejam Shala dhe Romesa Krasniqi qe do e

Presidenti i UFC-së, Dana White, ka deklaruar sot se nuk do të lejojë që Mike Jackson, fitues ndaj CM Punk në eventin e UFC-225 pak ditë më parë, në përballjen e radhës të duelojë me Artem Lobov në peshën “welter”.