Archive

Boksi në Maqedoni pritet të jetë edhe më i suksesshëm në vazhdim pasi sot për kryetar të ri të Federatës së Maqedonisë është zgjedhur një ish boksier i suksesshëm që e ka dëshmuar vetën edhe në pjesën organizative, Primislav Dimovski,

Ish-kampioni i botës në peshën “cruiserweight”, por që tashmë prej dy vitesh garon në peshën e rëndë, Tony Bellew, beson se është një kërcënim serioz për Tyson Fury në rasts e dy boksierët do të përballeshin në një sfidë. Bellew

Ndue LLeshi tani më ka kuptuar për kundërshtarin e tij që do ndeshet më 7 korrik në Birmingem për titull Evrope. Sfidues i këtij luftuari shqiptar që nuk di për humbje do jetë Badz Khan, një luftëtar që ka përvojë

Kampioni i botës në thaiboks, Mitat Isteri më 30 qershor do të futet sërish në ring edhe atë në Napoli kundër një luftëtari të njohur si Davide Petrollini. Isteri thotë se ndihet mirë dhe se është i përgatitur edhe për

Conor McGregor vazhdon të qëndrojë në Nju Jork, ku disa ditë më parë mbërriti për t’u paraqitur para gjykatës, pas incidenteve që krijoi para eventit të UFC-223. Irlandezi ka përfituar nga qëndrimi në Nju Jork për të shëtitur në rrugët

Gjatë historisë të sporteve ka pasur shumë raste kur trajnerët kanë marrë masa të ekzagjeruara për të përmirësuar paraqitjen e sportistëve të tyre. Kështu që nuk është surprizë që Firas Zahabi e ka bërë këtë gjë për kampionin e botës

Kampioni i botës në peshën e lehtë në artet marciale mikse Khabib Nurmagomedov, ka dhënë sot një detaj të rëndësishëm për sa i përket rikthimit të tij në kafaz. Në një deklaratë për mediat, kampioni rus i UFC-së ka bërë

Samed Memaj, djaloshi me prejardhje nga Reç, Malesia e Shkodrës por që jeton dhe vepron në Firenca të Italisë këtë fundjavë do të zhvilloj ndeshjen e tij të ardhshme në Thaiboks edhe atë në Francë kundër Morgan Adrar. Memaj thotë

Polemikat që Gennady Golovkin dhe Saul “Canelo” Alvarez kanë patur mes tyre pas anullimit të revanshit të planifikuar më 5 maj ka bërë që dy boksierët të mos kenë një marrëdhënie të mirë mes tyre. Aq sa organizatorët po mendojnë

Djaloshi me prejardhje nga Fieri por që jeton dhe ushtron në Greqi, Aleksander Kallashi të diellin do të zhvilloj një ndeshje shumë të fuqishme pasi do të ndeshet me italianin Andrea Enzo në Pirgo të Greqisë. Për këtë përballje Kallashi