Archive

Ish-kampioni i botës në peshën “welter” Amir Khan pritet që të duelojë ndaj Samuel Vargas në gusht të këtij viti. Boksieri britanik pritet që ta bëjë publike datën, vendin dhe emrin e rivalit pas 24 orësh, por mediat bëjnë me

“Aktualisht po rikuperoj nga një dëmtim në qafë dhe po e shfrytëzoj këtë periudhë pa stërvitje për të pushuar dhe kaluar pak kohë të lirë, pasi është e rëndësishme, sidomos në aspektin mendor që të jem sa më e qetë

Pas deklaratës së Daniel Cormier, kampionit të botës në peshën “light heavyweight” se synon të bëhet kampion bote në dy pesha njëkohësisht (duke imituar Conor McGregor), duke synuar edhe atë të peshës së rëndë, ka ardhur reagimi i Stipe Miocic.

Edhe pse ka gati 2 vjet që nuk duelon në kafaz duket se e ardhmja e Conor McGregor po merr një zgjidhje. Zërave të shumtë se Conor McGregor do të duelojë ndaj Khabib Nurmagomedov i është shtuar sot edhe ai

Boksierit britanik Anthony Joshua do t’i duhet të presë edhe disa muaj para se të zhvillojë duelin me Deontay Wilder, pasi WBA (World Boxing Association) i ka kërkuar atij që të mbrojë titullin kampion të kësaj kategoria ndaj rusit Alexander

Boksieri kazak Gennady Golovkin do të përballet sërish ndaj meksikanit Saul “canelo” Alvarez me 15 shtator, një revansh që vjen pas barazimit që solli sfida e parë mes dy boksierëve të peshës së mesme, zhvilluar një vit më parë. Edhe

Boksieri amerikan Deontay Wilder është shprehur se është gati të heqë dorë nga një shpërblim i mirë financiar në mënyrë që të përballet me Anthony Joshua, një përballje që do të unifikonte në një sportist të vetëm titujt kampionë bote

Rinor Berisha ka arritur edhe një triumf në karrierën e tij, por kësaj radhe ai u tregua shumë eksploziv duke e mposht me KO në raundin e  dytë kundërshtarin e tij Marco Abel i cili deri më tani nuk ka

Ne Shkup ne organizim teknik te klubit te mundjes Liria, u organizua Kampionati Shteteror i Maqedonise ne mundje per te rinj, ku klubi yne e vazhdoi dominimin e plote, duke rrembyer ne menyre bindese edhe nje titull. Ne fund te

Kombëtarja e Kosovës në boks ka mësuar sot shortin para garave në Lojërat Mesdhetare Tarragona. Në bazë të shortit të hedhur, boksierët tanë i nisin garat nesër (e martë). Besfort Merlaku, në raundin e parë takohet me italianin, Raffaele di Serio, në