Archive

Populli shqiptar me karakterin dhe disiplinën që ka, sidomos në sportet luftarake ka bërë që të mburremi me suksese si në Evropë ashtu edhe në botë. Kështu njëri prej atyre që po tregon kualitet është edhe djaloshi me prejardhje nga

Xhudistja Loriana Kuka ia ka siguruar medaljen e katërt Kosovës nga Lojërat Mesdhetare Tarragona 2018. Xhudistja jonë mposhti në gjysmëfinale sllovenen, Patricia Brolih, në kategorinë -78 kg. Finalja e Lorianës zhvillohet nga ora 17:00. Pas Distria Krasniqit, Akil Gjakovës, Nora

Eddie Hearn, menaxheri dhe promotori i boksierit britanik Anthony Joshua ka deklaruar sot se pavarësisht se këtë vit nuk ka shanse që të zhvillohet përballja me Deontay Wilder, propozimi mbetet ende në fuqi dhe se palët mund të duelojnë në

Medalisti  evropian dhe Ish kikbokseri i Kastriotit të Ferizajt, Bleron Luzha, nuk ka të ndalur as në Austri ku tani po jeton dhe vepron. Ai në fundjavë ka pasur ndeshjen e radhës ku edhe ka mposhtur kundërshtarin e tij me

Xhudo sjell edhe medaljen e tretë për Kosovën në lojërat mesdhetare Tarragona 2018. Pas dështimit të xhudistes së re Laura Fazliu e cila u mposht qysh në garën e parë,  Akil Gjakova është kualifikuar në gjysmëfinale. Akil Gjakova ka fituar

Stafi i boksierit rus Alexander Povetkin ka bërë me dije sot se ka nisur përgatitjet për duelin ndaj kampionit të botës në peshën e rëndë Anthony Joshua (mban titujt e kategorive IBF, WBA dhe WBO). Jo vetëm kaq, por marrëveshja

Boksieri britanik Tyson Fury ka deklaruar sot se është gati të ofrohet si vullnetar për t’u përballur me kampionin e botës në kategorinë WBC, Deontay Wilder, për titullin kampion që mbahet nga amerikani. Kjo deklaratë e Fury, ish-kampion bote në

Xhudistet e kombëtares së Kosovës shkëlqejnë në Lojërat Mesdhetare Tarragona 2018, që mbahen në Spanjë. Distria Krasniqi (-52 kg) dhe Nora Gjakova (-57 kg) po dëshmojnë klasin botëror. Përzgjedhësi Driton Kuka pa dyshim se është i ngazëllyer me suksesin e

Ish-kampioni i botës në 8 pesha të ndryshme Manny Pacquiao do të rikthehet në ring me 15 korrik, kur do të duelojë për titullin kampion të kategorisë WBA të peshës “welter” ndaj argjentinasit Lucas Matthysse. Pavarësisht zërave se kjo përballje

Mungon ende zyrtarizimi, por pas ultimatumit që ka bërë WBA duket se Anthony Joshua do të mbrojë titujt kampionë bote në peshën e rëndë ndaj rusit Alexander Povetkin. “Kemi pritur një përgjigje apo nënshkrim kontrate nga ana e Wilder për