Archive

Ditën e diel (13.05.2018) në Shkup u zhvillua Turneu Ndërkombëtar në Karate “Solidarnost Open 2018”. Në këtë turne morën pjesë mbi 400 sportistë nga Maqedonia, Malibi zi dhe Serbia. Klubi i Karatesë “Drini” u praqit me shtatë sportistë në diciplinën

Kosova do te përfaqësohet me dy mundës ne Turneun ndërkombëtar,, Margaritari i Maqedonisë” qe do mbahet të shtunën ne Shkup. Turneu Margaritari i Maqedonisë mbahet për kategoritë e seniorve dhe është ne kalendarin zyrtar te UWW-se. Kosovën ne ketë turne

Evinimenti i madh i sporteve luftarake që do të zhvillohet më 9 qershor në Winterthur të Zvicrës, ICF do të jetë i pasur edhe me një sportiest shqiptar i cili po bën karrierë në Gjermani. Bëhet fjalë për kikboksierin me

Qershori do të sjellë shumë meçe luftarake, ku shqiptarët do të paraqiten në lufta për tituj të ndryshëm, qofshin në boks, kikboks apo MMA.   Njëri nga ta është Florian Marku, i cili më 6 Qershor do të hyjë në

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar mund të dënojë Serbinë, pasi qeveria e këtij vendi refuzoi marrëveshjen për të lejuar ekipin e Kosovës për të marrë pjesë në Kampionatin Evropian të Karatesë, që ka nisur në Novi Sad të Vojvodinës, shkruan sot portali

Pak ditë pasi u fotografua me presidentin e Bellator, artisti i mirënjohur 50 Cent është përfolur për një debutim të pabesueshëm në MMA, ndaj peshës së rëndë Rampage Jackson. 50 Cent, emri i vërtetë i të cilit është Curtis Jackson,

UFC 224 do të zhvillohet këtë fundjavë në Jeunesse Arena të Rio de Janeiros të Brazilit. Ndeshja e 12 majit pritet të jetë ndryshe nga të tjerat për kampionen e peshës bantam Amanda Nunes e cila do të ndeshet me

Boksieri me prejardhje nga Rahoveci, por që jeton dhe ushtron në Austri, Habib Vuqitërna, më 19 maj do të debutoj në boksin profesionist kurse kundërshtar i tij do jetë boksieri me përvojë Milosh Dovedan. “Jam shumë i etur dhe i

Muhamet Deskaj nuk ka pushim, pas paraqitjes në kampionatin e Kroacisë në Loë Kick, ai këtë fundjavë do të udhëtoj drejt Karlovacit ku do të ndeshet më një kundërshtar të fortë si është Semir Deliç i cili vjen nga Bosnja.

Gjatë fundjavës në Leverkusen të Gjermanisë u zhvillua turneu internacional në Kikboks , ku pjesëmarrës në këtë aktivitet të fuqishëm ishin edhe shumë klube nga rajoni me 300 sportist që garonin tek kadetët, juniorët, sendorët si dhe tek veteranët. Pjesëmarrës