Archive

Nga dita e hënë në Shkup ka filluar kampionati evropian për Kadet ku pjesë e saj janë edhe mundësit kosovar. Kosova po përfaqësohet me disa mundës të cilët deri më tani nuk arritën rezultate të mira, por nga nesër fillojnë

Evenimenti i madh i sporteve luftarake ICF që do të zhvillohet në Winterthur më 9 qershor 2018, çdo ditë e më shumë po pasurohet me luftëtar cilësor. Njëri prej atyre që ka zyrtarizuar pjesëmarrjen është edhe Kosovar Kicaj i cili

Sot do të jetë një ditë historike për mundjen e Maqedonisë dhe me padurim po pritet që ora të shënoj 18:00, kur mundësi i Lirisë, Besir Alili do të paraqitet në finalen e madhe ku do ndeshet me armenin Rafael

Amanda Nunes mbrojti titulli kampion bote në peshën “bantamweight” (pesha gjel) në artet marciale mikse, duke mundur Raquel Pennington në eventin e UFC-224. Ky është suksesi i shtatë radhazi për kampionin braziliane, e cila i ka mposhtur të gjitha rivalet

UFC ka konfirmuar se UFC Fight Night Calgary do të ketë event kryesor revanshin e peshës së lehtë Dustin Porier ndaj Eddie Alvarez. Të dy luftëtarët kanë kohë që e kërkojnë këtë sfidë të madhe dhe kanë nënshkruar marrëveshjen për

World Boxing Championship (WBC) ka deklaruar sot se boksieri meksikan Saul “Canelo” Alvarez nuk është më në ranglistën e saj, në divizionin e peshës së mesme. Ky vendim u morr pasi ai dështoi në testin antidoping dhe më pas u

Më datën 2 qershor, në Mynih të Gjermanisë, do të zhvillohet dueli i boksit në peshën super të mesme midis boksierit shqiptar Mike Gjetan Keta dhe portorikanit Manny Siaca, ky i fundit një ish-kampion bote në këtë peshë (25 fitore

Djaloshi me prejardhje nga Mirdita e Shqipërisë, Ndue Lleshi, gjatë fundjavës në Birmingem të Anglisë edhe njëherë ka treguar kualitetin e tij në kafaz, duke e shkatërruar Ashley Turnon dhe duke e detyruar të njëjtin që para kohe të dorëzoj

Ne Kampionatin Europian per kadet qe nisi sot ne Shkup, klubi dhe mundja jone ne pergjithsi, u gezua me nje rezultat te shkelqyeshem. Ne kategorine deri me 45 kg, Alili arriti te kaloj dy pengesa, per tu plasuar mes kater

  Mustaf Kicaj do të bëjë luftën e fundit në karrierë në rregullat Muay-Thai – 5 raunde me nga 3 minuta dhe e gjithë kjo në palestër të hapur!! Pra për herë të parë do të organizohet një “Open air