Archive

Dwayne “The Rock” Johnson dhe Conor McGregor kanë lënë shenjë në shumë disiplina, dhe të dy kanë vlerësuar punën e madhe të njëri-tjetrit. The Rock tha se ishte duke parë dokumentarin e McGregor duke komentuar mbi luftëtarin e UFC: “Një

Boksieri britanik Tyson Fury, ish-kampioni i botës në peshat e rënda, do të duelojë ndaj Sefer Seferi në rikthimin e tij në ring, më 9 qershor, në “Manchester Arena”. Lajmi është zyrtarizuar sot, me Fury, 29 vjeç, që do të

Boksieri me prejardhje nga Rahoveci, por që jeton dhe ushtron në Austri, Habib Vuqitërna gjatë fundjavës ka debutuar me sukses në boksin profesionist duke mposhtur me KO serbin Milosh Dovedan, edhe atë në raundin e parë. Që nga fillimi Vuqitërna

Gjatë fundjavës në Lushnjë u zhvillua Turneu i parë Ndërkombëtar në Karate “Lushnja Open 2018”. Në këtë aktivitet morën pjesë sportistë nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia dhe Mali i Zi. Klubi i Karatesë “Drini” nga Struga mori pjesë me 9 sportistë

Presidenti Hashim Thaçi ka ndarë pasaportë diplomatike për xhudisten e artë, Majlinda Kelmendi, trajnerin Driton Kuka, si dhe kryetarin e Federatës së Xhudos, Agron Kuka. Lajmi e ka bërë të ditur vet presidenti Thaçi, përmes një postimi në Facebook, ku

Federata e Taekwondo-së të Kosovës njofton opinionin, se vendimi i Komitetit Olimpik të Kosovës për të përfshirë në listën e përfaqësuesve të Kosovës për Lojërat Mesdhetare “Tarragona 2018“ nga sporti i Taekwondo, personat që nuk janë pjesëtar të Federatës së

UFC do të debutojë në Kili të shtunën me UFC Fight Night 129, që do të zhvillohet në Movistar Arena të Santiagos. Eventi kryesor do të jetë i zjarrtë dhe i shumëpritur mes dy luftëtarëve të peshës “welter” Demian Maia

Meksikani Saul “Canelo” Alvarez ka nënshkruar një kontratë 1-vjeçare me WADA për t’iu nënshtruar vullnetarisht kontrolleve të antidopingut, pas skandalit që plasi në shkurt të këtij viti, kur doli pozitiv me clebunterol. Kjo i prishi punë Canelo, që u pezullua

UFC më në fund do të bëjë debutimin e shumëpritur në Rusi më 15 shtator, 2018 në stadiumin Olimpik të Moskës, një e shtunë që me siguri do të jetë e mbushur me sfida tërheqëse. Por thuhet se kampioni aktual

Revista e njohur financiare “Forbes” ka publikuar renditjen e të ardhurave që boksierët kanë fituar përgjatë një viti nga duelet e zhvilluara dhe në krye të saj është ngjitur britaniku Anthony Joshua. Britaniku, falë triumfit ndaj Joseph Parker arkëtoi plot