Archive

UFC do të debutojë në Kili të shtunën me UFC Fight Night 129, që do të zhvillohet në Movistar Arena të Santiagos. Eventi kryesor do të jetë i zjarrtë dhe i shumëpritur mes dy luftëtarëve të peshës “welter” Demian Maia

Meksikani Saul “Canelo” Alvarez ka nënshkruar një kontratë 1-vjeçare me WADA për t’iu nënshtruar vullnetarisht kontrolleve të antidopingut, pas skandalit që plasi në shkurt të këtij viti, kur doli pozitiv me clebunterol. Kjo i prishi punë Canelo, që u pezullua

UFC më në fund do të bëjë debutimin e shumëpritur në Rusi më 15 shtator, 2018 në stadiumin Olimpik të Moskës, një e shtunë që me siguri do të jetë e mbushur me sfida tërheqëse. Por thuhet se kampioni aktual

Revista e njohur financiare “Forbes” ka publikuar renditjen e të ardhurave që boksierët kanë fituar përgjatë një viti nga duelet e zhvilluara dhe në krye të saj është ngjitur britaniku Anthony Joshua. Britaniku, falë triumfit ndaj Joseph Parker arkëtoi plot

I pasuri vazhdon të shtojë pasurinë e tij. Ky është rasti i boksierit amerikan Floyd Mayweather, që ka postuar një video në faqen e tij zyrtare “Instagram”, ku tregon se ka fituar 100 mijë dollarë në një kazino të Las

Diellza Gashi e ka filluar në mënyrë brilante kampionatin evropian në mundje për kadet që po zhvillohet në Shkup, duke shënuar fitore bindëse ndaj lituanezes, Stanlelite me rezultat 11:4. Gjatë gjithë kohës kosovarja u tregua shumë më kualitete se kundërshtarja

Boksieri kosovar po që tani jeton dhe vepron në Çeki, Edmond Zefi, edhe zyrtarisht më 2 qershor do të futet në ujërat e boksit profesionist. Ndeshjen e parë ai do ta zhvilloi në Çeki mirëpo ende menagjeri i tij nuk

Kampionia e botës në peshën “bantamweight” (pesha gjel), Amanda Nunes, nuk do të zhvillojë asnjë duel për 6 muaj, çka do të thotë se nuk do të ketë mundësi të duelojë në kafaz deri në dhjetor të këtij viti. Ka

Boksieri filipinas Manny Pacquiao, që në korrik do të rikthehet në ring pas një viti pushim, ka ftuar sërish sot në ring ish-rivalin e tij Floyd Mayweather, për të zhvilluar revanshin, pas duelit epik që zhvilluan në maj të 2015-ës

Boksieri britanik Tyson Fury ka hedhur poshtë mundësinë për të zhvilluar një duel me patriotin e tij Tony Bellew, pasi u shpreh se ka frikë mos e dëmton kolegun dhe më pas do të ndihet keq për këtë gjë gjatë