Archive

Kikbokseri kosovar, Valdrin Igrishta, ka zyrtarizuar paraqitjen e tij në evenimentin e madhe të sporteve luftarake ICF që do të zhvillohet në Wintethur më 9 qershor e ku ndeshjen e fundit do ta zhvilloj edhe kampioni i botës, Mustaf Kicaj.

Dueli për titullin më të lashtë të Evropës (EBU European Title) në kategorinë super të mesme ndaj ish-kampionit interim të botës Stanislav (Stas) Kashtanov! Robin Krasniqi është boksieri më i suksesshëm shqiptar i të gjitha kohërave, ndonëse ai nuk e

Në qytetin e Shqipërisë, Lushnjë, fundjavën që lamë pas u organizua turneu ndërkombëtar në karatesë “Lushnja Open 2018”. Klubi i karatesë “Fati” mori pjesë me 6 garues, dhe ku të gjithë fituan medalje, prej tyre: katër të arta, një të

Dwayne “The Rock” Johnson dhe Conor McGregor kanë lënë shenjë në shumë disiplina, dhe të dy kanë vlerësuar punën e madhe të njëri-tjetrit. The Rock tha se ishte duke parë dokumentarin e McGregor duke komentuar mbi luftëtarin e UFC: “Një

Boksieri britanik Tyson Fury, ish-kampioni i botës në peshat e rënda, do të duelojë ndaj Sefer Seferi në rikthimin e tij në ring, më 9 qershor, në “Manchester Arena”. Lajmi është zyrtarizuar sot, me Fury, 29 vjeç, që do të

Boksieri me prejardhje nga Rahoveci, por që jeton dhe ushtron në Austri, Habib Vuqitërna gjatë fundjavës ka debutuar me sukses në boksin profesionist duke mposhtur me KO serbin Milosh Dovedan, edhe atë në raundin e parë. Që nga fillimi Vuqitërna

Gjatë fundjavës në Lushnjë u zhvillua Turneu i parë Ndërkombëtar në Karate “Lushnja Open 2018”. Në këtë aktivitet morën pjesë sportistë nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia dhe Mali i Zi. Klubi i Karatesë “Drini” nga Struga mori pjesë me 9 sportistë

Presidenti Hashim Thaçi ka ndarë pasaportë diplomatike për xhudisten e artë, Majlinda Kelmendi, trajnerin Driton Kuka, si dhe kryetarin e Federatës së Xhudos, Agron Kuka. Lajmi e ka bërë të ditur vet presidenti Thaçi, përmes një postimi në Facebook, ku

Tetovari që jeton dhe ushtron në Zvicër, Besir Veseli, të shtunën ka pasur ndeshje me kampionin e botës, iranianin Hiwa Atari. Ballafaqimi filloi shumë mirë ku Vejseli tregoi se është një kampion i vërtet duke goditur radhazi kundërshtarin e tij,

Federata e Taekwondo-së të Kosovës njofton opinionin, se vendimi i Komitetit Olimpik të Kosovës për të përfshirë në listën e përfaqësuesve të Kosovës për Lojërat Mesdhetare “Tarragona 2018“ nga sporti i Taekwondo, personat që nuk janë pjesëtar të Federatës së