Archive

Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu, sot në zyrën e tij ka pritur trajnerët e klubit Keiks si dhe fëmijët që para 1 jave fituan medalje në kampionatin e Maqedonisë me çka edhe e fituan të drejtën që të

Betim Vrenezi, pas punes te jashtezakonshme ne klubin e mundjes Liria, tani vazhdon te bej çudira dhe mrekulli edhe ne krye te Federates te mundjes dhe ne mundjen e Maqedonise. Njeriu i kthesave te medha, gjate ketyre diteve mundesoi nje

Kampioni i botës në peshën “welter” në artet marciale mikse Max Holloway ka mundësi të ndjekë gjurmët e një tjetër ikone të këtij sporti, Conor McGregor. Holloway do të duelojë më 7 prill në eventin e UFC-223 ndaj Khabib Nurmagomedov,

Duket se duel i madh i peshave të rënda mes Anthony Joshua dhe Deontay Wilder nuk do të realizohet shumë shpejt. I bindur për këtë është Eddie Hearn, menaxheri i kampionit britanik, që mendon se Wilder do ta zhvillojë ndaj

Boksieri meksikan Saul “Canelo” Alvarez, përmes një konference për shtyp, ka bërë me dije se nuk do të duelojë më 5 maj ndaj Gennady Golovkin, në revanshin që dy boksierët kishin planifikuar. Skandali doping që përfshiu boksieri meksikan dhe pezullimi

Agjencia për sporte luftarake “ArenaRing” sot feston 1 vjetorin e themelimit, kurse qëllimi i hapjes së kësaj Agjencie ishte më se e nevojshme tek populli shqiptar duke parë mungesën e artikujve që i bëhet sportistëve të rinj por edhe atyre

Boksieri Manny Pacquiao do të kthehet në boksin profesionist më 14 korrik, në Kuala Lumpur të Malajzisë, do të sfidojë argjentinasin Lucas Matthysse. Lucas nga muaji janar është kampion botë në WBO për peshën “Welter”. Pacquiao, tashmë 39 vjeç, nga pranvera e 2016-ës është zgjedhur senator

Shumë herë lavdërohen legjendat e boksit të Kosovës, se në kohën e rinisë së tyre kanë qenë të pashëm apo thënë më konkretisht më të bukur. Aziz Salihu mburret se ka qenë shumë i pashëm dhe e doni gjinia e

Anthony Joshua korri një tjetër sukses në karrierën e tij, fitoi një tjetër titull kampion bote, duke qenë i pamposhtur në ring (21 fitore, 20 me KO). Por për të arritur në majë boksieri britanik tur shumë, ka sakrifikuar shumë

Sfida mes Tony Ferguson dhe Khabib Nurmagomedov në artet marciale mikse nuk ka qenë kurrë më pranë zhvillimit se sa kësaj here, por një javë para eventit të UFC-223 (7 prill) erdhi sërish lajmi i keq se një prej protagonistëve