Archive

Është kampion Shqipërie prej 10 vitesh radhazi, ndërsa në garat  ndërkombëtare është duke korrur suksese të vazhdueshme. Indrit  Çullhaj, xhudisti i talentuar shqiptar, ka zënë vendin e pestë në Kampionatin Europian të Xhudos pak ditë më parë në Dubrovnik, duke

Një talent i madh i boksit kadal dal po bën karrierë në Austri, bëhet fjalë për Ndriqim Emini i cili me prejardhje është nga Struga por që jeton dhe vepron së bashku me familjen e tij në Vijenë të Austrisë.

Kikboksieri kosovar, Berat Aliu më 21 prill 2018 do të ketë ndeshjen e radhës edhe atë kundër ka kampionit aktual të Portugalisë Adelino Boa Morte i cili ka 40 duele ku prej tyre 35 fitore, 3 humbje dhe dy barazime.

Bokseri i njohur tetovar që jeton në Vjenë të Austrisë para një muaji kishte një ndeshje madhështore atje ku doli triumfues, por këtë herë ai vjen me një rrëfim që nga fillimi i pregaditjeve që kishte nisur me vite. “Prej

Rose Namajunas mbrojti titullin kampion bote në peshën “strawweight” në artet marciale mikse, pas fitores me vendim unanim të gjyqtarëve ndaj polakes Joanna Jedrzejczyk, në eventin e UFC-223 zhvilluar në Brooklyn. Një sukses që konfirmoi se edhe fitorja e parë

Pas javës më të çuditshme të mbushur me papriturat më të paimagjinueshme të UFC, tashmë po flasin të gjithë protagonistët me gjakftohtësi dhe çdo ditë dalin informacione të reja. Incidenti më i madh që tërhoqi vëmendjen e tifozëve të sportit

Një nga truprojat e ish-boksierit Floyd Mayweather është plagosur kur një njeri i armatosur ka qëlluar me armë në adresë të makinës ku ndodhej ish-kampioni i pamposhtur i botës. Incidenti ka ndodhur në Atlanta, lajm që është konfirmuar edhe nga

Kampioni i peshës së lehtë në UFC Khabib Nurmagomedov ka kaluar një javë të tensionuar. Në fillim për shkak të dëmtimit të Tony Ferguson dhe më pas për sulmin e McGregor gjatë ditës së medias në UFC. Por tani gjithçka

Floyd Mayweather vijon të provokojë me daljet e tij publike në lidhje me një rikthim të mundshëm në sport. Në një deklaratë të dhënë sot, ish-boksieri amerikan, 50 fitore dhe asnjë humbje në karrierë, ka thënë se në rast se

Gjate fundjaves në Gjurgjevac të Kroacisë u mbajt turneu tradicional ndërkombëtar në karate “Podravina Open 2018”, në të cilin morën pjesë mbi 500 sportistë nga 6 shtete (Kroacia, Bosnja dhe Hercegovina, Hungaria, Maqedonia, Bullgaria dhe Serbia). Abdurahim Idrizi, anëtar i