Archive

Pas disa vitesh pensionimi, Hajrush Sinani, sërish do të kthehet të trajnoj klubin e mundjes Liria. “Pas 16 viteve të kaluara pa detyrë dhe obligime te klubi i mundjes Liria, njëri prej themeluesve dhe trajneri, Hajrush Sinani përsëri do të

Më 28 korrik në Kërçovë do të zhvillohet një spektakël i sporteve luftarake ku do ndeshen shumë luftar të njohur shqiptar, kryesisht që vijnë nga Kërçova por që jetojnë dhe veprojnë jashtë vendlindjes, ku ndër ta do jetë edhe kikboksieri

Kikboksieri i mirënjohur kosovar, Shkodran Veseli, më 21 prill do të luftoj në Gjermani, respektivisht në Eisporthalle Darmstadt, kurse kundërshtar i tij do jetë gjermani Sergej Braunin i cili është një kikboksier mesatar por shumë i papërshtatshëm për luftë. Ai

Tyson Fury shprehet se do të rikthehet më 9 qershor me qëllim për të rimarrë titullin e kampionit të botës. Anthony Joshua është tre-katër ndeshje larg horizontit por Fury nuk ka asnjë dyshim se ai do ta mposhtë bashkë me

Ish-kampionia e botës në peshën “strawweight”, Joanna Jedrzejczyk, pasi dorëzoi titullin dhe humbi revanshin në UFC-223 ndaj Rose Namajunas, ka vendosur që të ndryshojë peshë, duke kaluar në peshën e lehtë, duke synuar titullin kampion. Ka qenë vetë kampionia polake

Ëndrra e fansave për një tjetër duel mes Conor McGregor dhe Floyd Mayweather nuk ka për t’u shuar asnjëherë, një përballje që këtë herë me shumë gjasa do të zhvillohet në kafaz, ashtu sikurse ka deklaruar ish-boksieri amerikan. Por ashtu

Mediat bëjnë me dije se Eddie Hearn, menaxheri i boksierit britanik Anthony Joshua, i ka ofruar rivalit amerikan Deontay Wilder 20% të shumës për të organizuar një përballje mes dy kampionëve të botës në peshat e rënda. Jo vetëm kaq,

Tony “El Cucuy” Ferguson, që u tërhoq një javë para duelit ndaj Khabib Nurmagomedov për shkak të një dëmtimi në gjy, ka bërë me dije sot se ka kryer operacionin. Një ndërhyrje kirurgjikale që do ta mbajë larg kafazit për

Ndryshe nga sa kishte deklaruar një javë më parë presidenti i UFC-së, Dana White, ikona e arteve marciale mikse Brock Lesnar ka vendosur të nënshkruajë të rinovojë kontratën me “World Wrestling Entertainment” (WWE), çka do të thotë se ai nuk

Kjo botë është shumë e çuditshme. Kështu mendon Ronda Rousey, e cila u largua nga sporti i saj i dashur i arteve marciale mikse me dy humbje, duke humbur si titullin (ndaj Holly Holm) ashtu dhe mundësinë për ta rifituar