Archive

Është e vështirë të kuptosh gjithçka që ka ndodhur gjatë atij momenti, por dukej sikur Khabib Nurmagomedov është munduar të qetësojë Michael Chiesa. Chiesa duhet të tërhiqej nga ndeshja pasi pësoi një dëmtim në fytyrë gjatë incidentit. Dannia White konfirmoi

Eddie Hearn, menaxheri dhe promotori i boksierit kampion bote Anthony Joshua (mban titujt e kategorive IBF, WBA dhe WBO), ka konfirmuar edhe një herë se Tyson Fury ka kërkuar një ndarje 50-50 të të ardhurave nga një duel mes tyre.

Nate Diaz shpreson ende që një ditë do ta zhvillojë përballjen e tretë me Conor McGregor, një duel që ka më shumë se 2 vjet që përflitet, por ende nuk ka ndodhur. Secili nga sportistët ka fituar nga një prej

Luftëtari i ringjeve Valdrin Istrefi, ka nënshkruar marrëveshje me ProFightersLeague në USA për të marr pjesë në turneun e madh ku fituesi fiton 1 milion dollar. Ky aktivitet fillon nga 6 qershori kurse finalja e madhe është më 31 dhjetor.

Boksieri i mirënjohur shqiptar Arlind Sulejmani i cili me prejardhje është nga Piroku i Tetovës por që jeton dhe vepron në Vjenë të Austrisë çdo ditë e ma shumë po ngjitet në rang listat botërore edhe pse ka vetëm 20

Boksieri filipinas Manny Pacquiao do të rikthehet në ring më 15 korrik, në duelin për titullin kampion bote të peshës “welter” në kategorinë WBA, ndaj argjentinasit Lucas Matthysse. Por 39-vjeçari filipinas ka vendosur që për këtë sfidë të mos ketë

Dustin Porier mbase nuk do të ndeshet për titullin kampion në sfidën e radhës, por po i afrohet. Pas nokautit teknik ndaj Justin Gaethje të shtunën, ai ka kërkuar një mundësi për të fituar titullin duke përmendur emrin e kampionit

Ish-kampioni i botës në peshat e rënda Wladimir Klitschko beson se Anthony Joshua do ta fitojë duelin me Tyson Fury, në rast se dy britanikët do të përballeshin një ditë mes tyre. Klitschko ka dueluar si ndaj Joshua ashtu dhe

Kikbokiseri i talentuar kosovar por që jeton dhe vepron në Zvicër, Albin Limani, më 12 maj do të paraqitet në një event shumë të madh që mbahet ne Olten. Ai për kundërshtar do të ketë Leonardo Pluchino të cilin beson

Presidenti i klubit të mundjes Mentaz Allajbegu, Beni Allajbegu ka qen shumë i gëzuar të mërkurën kur ka dëgjuar se djali i tij, William Allajbegu, kishte dhënë provimin në njërën prej Akademive më të fuqishme botërore në sport “TOP SPORT”. Ai