Archive

Boksieri kazak Gennady Golovkin, kampioni i pamposhtur i botës në peshën e mesme, ka deklaruar sot se më 5 maj do të mbrojë titujt kampionë ndaj armenit Vanes Martirosyan (mban edhe nënshtetësinë amerikane). Një vendim disi i papritur, pasi të

Canelo Alvarez nuk do të ndeshet muajin e ardhshëm me Gennady Golovkin, por gjërat mund të kishin shkuar shumë më keq për yllin e boksit. Komisioni i Atletikës në Nevada ka pezulluar për 6 muaj Alvarez gjatë së mërkurës në

Joanna Jedrzejczyk, ish-kampionia e botës në peshën “strawweight” i është rikthyer edhe një herë duelit të dytë të humbur ndaj kampiones aktuale të kësaj peshe, Rose Namajunas. Dy kampionet u përballën një javë më parë në eventin e UFC-223, zhvilluar

Ish-kampioni i botës në artet marciale mikse Conor McGregor ka udhëtuar sot për në Bahamas për t’u relaksuar me familjen e tij, dy javë pas incidenteve që krijoi para eventit të UFC-223. Irlandezi goditi me mjete të forta autobusin ku

Altin Zogaj, boksieri me prejardhje nga Komorani i Drenicës por që jeton dhe vepron në Shtutgart të Gjermanisë ka vendosur të kaloj në boksin profesionist, kurse debutimin e tij do ta ketë më 5 maj, mirëpo kundërshtari ende nuk është

Boksieri me prejardhje nga Kosova,, Enver Halili, të shtunën do të zhvilloj ndeshjen e tij të radhës kurse kundërshtar i tij do jetë amerikani Anthony Young. Ndeshja do të zhvillohet në New Jersey të SHBA-s dhe pritet një duel shumë

Ashtu siç raportuam dje në portalin tone, ArenaRing, se luftëtari i ringjeve Valdrin Istrefi, ka nënshkruar marrëveshje me ProFightersLeague në SHBA për të marr pjesë në turneun e madh ku fituesi fiton 1 milion dollarë, sot na vjen edhe një

Ish-kampioni i botës në peshat e rënda, britaniku Tyson Fury do të rikthehet në ring më datën 9 qershor (në Manchester), por ende nuk ka deklaruar se cili do të jetë rivali i tij. Mediat britanike kanë bërë me dije

 Ka shumë fotografi të jetës së tij profesionale dhe private. Disa i ruan me krenari e disa me pas mundësi do t’i zhdukte që sot, por nuk ka në duart e tij! Sepse disa nga fotot më nuk i pëlqejnë,

Boksieri amerikan Floyd Mayweather, ka folur në një intervistë të gjatë për kompaninë “Showtime”, ku ka folur për planet e tij për të ardhmen. I pamposhtur në karrierën e tij në ring, 50 fitore e asnjë humbje, Mayweather ka konfirmuar