Archive

Xhudistët shqiptar që përfaqësojnë Maqedoninë, Berna Sherifovska dhe Hamza Jashari kanë arritur të marrin medalje në Kupën afrikanë që po zhvillohet në Tunis. Kështu, Berna fitoi bronz (-57kg), kurse Hamza (66kg) argjend. Cekim se të dy garuesit u treguan shumë

Te shtunen 21.04.2018 ne qytetin hero kroat Vukovar u mbajt turneu tradicional nderkombetar ne karate “VUKOVAR CUP 2018” ku moren pjese rreth 400 sportist nga 4 shtete ballanike. Ne kete event madheshtore Maqedonine dhe Unionin e Karatese Shqiptare ne Maqedoni

Amir Khan i kanë mjaftuar 40 sekonda për të mundur Phil Lo Greco, në duelin që solli rikthimin në ring të boksierit britanik pas dy vitesh. Khan fitoi me “KO teknik” ndaj rivalit kanadez, në duelin e zhvilluar në “Echo

I dënuar për “imoralitet” në vitin 1913. Faji i tij ishte që transportoi një grua të bardhë përtej kufijve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, edhe pse ajo grua e bardhë ishte e fejuara. Tani, me kërkesë të Sylvester Stallone,

Sot në Bari të Italisë do të zhvillohet një eveniment i madh sportive “Crumo Appula a Fight Night” ku do marrin pjesë edhe klubi i kampionit të botës Mitat Isteri, i cili kësaj radhe ka vendosur të merr pjesë me

Max Holloway, kampioni i botës në peshën pupël (featherweight) në artet marciale mikse po lëviz për t’u rikthyer në kafaz. Dy javë pas tërheqjes së tij nga eventi i UFC-223, Holloway është gatidhe amerikani shpreson që të përfshihet në eventin

Ish-kampioni Michael Chandler është duke negociuar një rinovim të mundshëm me Bellator pasi po i afron fundi i kontratës. Chandler vjen nga fitorja e raundit të parë me “submission” ndaj Brandon Girtz, të cilin ai e ka mundur të premten

Ndue Lleshi, kur jetonte dhe vepronte në Shqipëri ishte një talent i madh i boksit, por në moshën 17 vjeçare vendosi që të ardhmen e tij ta ndërtoj në Angli ku edhe u transferua në këtë vend duke kërkuar një

Boksieri i mirënjohur shqiptar, Senad Gashi të shtunën do ta zhvillon duelin më të fortë që ka pasur në karrierën e tij edhe atë kundër gjermanit Tom Schwarz. Gashi ka shansa te mira për fitore ku behet fjale edhe për

Në boks disa herë ka mospajtime e përplasje mes vete! Kryetari i Shoqatës së Trajnerëve të Boksit të Kosovës, Musli Zymberi, i cili është edhe pjesë e Bordit të federatës, tha se ende nuk e kupton se si mund të