Archive

Federata e mundjes e Kosovës dhe Klubi i Mundjes “Mentaz Allajbegu” nga Prishtina do të organizojnë Turneun e –IV- Mbarëkombëtar ne mundje “Mentaz Allajbegu” që mbahet më 28.04.2018 në  Prishtine. Turneu organizohet për grupmoshat, Pionier – stil i lire –

Reprezentatuesit e Maqedonisë në boks, Jasin Lama (60kg) dhe Lulzim Ismaili (69kg) sot kanë udhëtuar drejt Beogradit ku nga 25-28 prill do të marrin pjesë në turneun e fuqishëm “Beogradski Pobednik”. Në këtë aktivitet pritet të marrin pjesë mbi 180

Në vazhdën e nënshkrimit të memorandumeve në mbështetje të sportistëve, sot në kabinetin e ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, u nënshkruan edhe gjashtë memorandume bashkëpunimi me gjashtë sportistë. Nënshkrimi i këtyre memorandumeve bëhet me qëllim të mbështetjes

Tyson Fury, ish-kampion bote në peshat e rënda, ka deklaruar se do të rikthehet në ring më datën 9 qershor, ku pas dy vitesh e gjysmë do të duelojë sërish në Manchester, vendlindjen e tij. Edhe pse ende nuk dihet

Ndue Lleshi, djaloshi me prejardhje nga Mirdita e Shqipërisë por tani në vendbanim në Londër të Anglisë, sot edhe zyrtarisht ka marrë edhe emrin e kundërshtarit që do të ndeshet në evenimentin e madh që do të zhvillohet në Birmingem.

Ish-kampion botëror i peshave të rënda, Mike Tyson, ka shprehur dëshirën për t’u takuar dhe njohur me Presidentin Recep Tayyip Erdogan gjatë një vizite të ardhshme të tij në Turqi. Tyson, 51 vjeç, ka pasur një takim me producentin turk,

Bëhuni gati pasi UFC 226 i janë shtuar dy sfida epike që do të zhvillohen në T-Mobile Arena të Las Vegasit më 7 korrik. Në një ndeshje për titull të përbërë nga 5 raunde, kampioni Max Holloway do të ndeshet

Ish-kampioni i botës në peshën e lehtë Eddie Alvarez, ka thumbuar kampionin aktual të kësaj kategorie Khabib Nurmagomedov, që mundi në eventin e UFC-223 Al Iaquinta duke marrë titullin. Sipas Alvarez, kampioni rus nuk e meriton këtë titull, pasi nuk

Alexander Povetkin pret që Anthony Joshua të respektojë rregullat dhe të duelojë me të për të mbrojtur titujt kampionë bote në peshat e rënda. Boksieri rus është mandatuar nga WBA-ja për të dueluar me Joshua, i cili ka afat deri

Abdurahim Idrizi nga Makpetrolli dhe Sajra Morina nga KK Keiks kanë fituar medalje të bronztë nga turne i fuqishëm që u zhvillua në Çaçak të Serbisë. Idrizi arriti të fitoj tre kundërshtar kurse po aq lufta pari edhe Morina. Trajnerët