Archive

Amanda Nunes, kampionia e botës në peshën “bantamweight” (pesha gjel), do të mbrojë titullin më 12 maj në eventin e UFC-224 në Rio De Zhaneiro përballë amerikanes Raquel Pennington. Kjo do të jetë hera e tretë për kampionin braziliane që

“Tyson Fury godet më fort se çdo rival tjetër, në mënyrë që t’i shkaktojë rivalit sa më shumë dhimbje”, ka deklaruar sot Dave Allen partneri në ring i boksierit britanik, që po përgatitet për rikthimin e tij pas 2 vitesh

Anthony Joshua, kampioni i botës në peshat e rënda në kategoritë IBF, WBA dhe WBO, ka marrë sot një ofertë zyrtare nga kolegu i tij dhe kampioni tjetër i botës i kësaj peshe (kategoria WBC) Deontay Wilder. Boksieri amerikan i

Nga 27 – 29 prilli në Beograd do të zhvillohet kampionati Ballkanik për pionier ku do merr pjesë edhe reprezentacioni i Maqedonisë, ku ndër ta do jenë edhe tre talent të mëdhenj, anëtar të KK Keiks nga Shkupi: Arta Bushi

Boksieri britanik Kell Brook, kampion bote në peshën “welter” në kategorinë WBC, ka deklaruar se është gati për t’u përballur me patriotin e tij Amir Khan, por dyshon se ky i fundit do të jetë gati për këtë sfidë. Khan

Boksieri shqiptar Sefer Seferi raportohet të ketë zbuluar se do të jetë kundërshtari i radhës i ish-kampionit të botës në peshat e rënda Tyson Fury më 9 qershor. Fury do të rikthehet në ring në Manchester Arena pas dy muajsh

Një boksieri e re shqiptare është kualifikuar për në finalen e peshës 75kg të Kampionatit Europian të moshës U-18, turne që po zhvillohet në Itali. Ajo është boksierja shkodrane Elsidita Selaj, e cila i ka fituar dy duelet e deritanishme

Kampioni i botës në peshën e mesme në kategoritë WBC, WBA dhe IBF, boksieri kazak Gennady Golovkin, gjatë një interviste të dhënë sot për mediat, ka deklaruar se nuk do të heqë dorë nga revanshi me meksikanin Saul “Canelo” Alvarez.

Gjatë fundjavës në Bari të Italisë u zhvillua një spektakël i madh I sporteve luftarake ku morrën pjesë edhe tre garues te ekipit TEAMISTERI, ku trajner është kampioni i botës Mitat Isteri. Kështu Behar Shehi arriti fitore me KO qysh

Bardhyl Gashi, kikboksieri i mirënjohur kosovar, po përgatitet maksimalisht për duelin e tij të ardhshëm që e pret më 12 maj në Heilbron të Gjermanisë. Ai pas fitores me KO që pati para 1 muajve në Zvicër për asnjë moment