Archive

Federata Shqiptare e Xhudos organizoi Kampionati Kombëtar për meshkuj e femra, në kategorinë senior dhe kadetë, aktivitet që u zhvillua në pallatin e sportit “Asllan Rusi” në kryeqytet. Sfidat në këtë kampionati ishte të forta dhe emocionuese, ndërkohë që ra

Boksieri amerikan Deontay Wilder ka deklaruar sot se është gati të përballet me rivalin britanik Anthony Joshua, në sfidën që do të unifikonte në një person të vetëm titujt kampionë bote në peshën e rëndë. Wilder mban titullin e kategorisë

Max Holloway ka shpëtuar UFC 223 duke zënë vendin e Tony Ferguson të dëmtuar në gju vetëm gjashtë ditë larg evenimentit që do të zhvillohet në Brooklyn të New York. Ndeshja e shumëpritur mes Ferguson dhe Khabib është anuluar për

Gjatë fundjavës në Bazel është zhvilluar një aktivitet sportiv që e ka organizuar kampioni i shumëfishtë në kikboks, Shemsi Beqiri. Në këtë turne u paraqit edhe kosovari që jeton në Vijenë, Rinor Berisha, i cili ishte ftuar special nga Beqiri

Kampioni mbetet kampion dhe këtë më së miri e tregoi në fundjavë kur në Holandë arriti edhe një sukses të madh në karrierë duke fituar titullin kampion bote në WORLD OF KICKBOXING (K1). Deri tek ky sukses i madh erdhi