Archive

Boksieri britanik Kell Brook, kampion bote në peshën “welter” në kategorinë WBC, ka deklaruar se është gati për t’u përballur me patriotin e tij Amir Khan, por dyshon se ky i fundit do të jetë gati për këtë sfidë. Khan

Boksieri shqiptar Sefer Seferi raportohet të ketë zbuluar se do të jetë kundërshtari i radhës i ish-kampionit të botës në peshat e rënda Tyson Fury më 9 qershor. Fury do të rikthehet në ring në Manchester Arena pas dy muajsh

Një boksieri e re shqiptare është kualifikuar për në finalen e peshës 75kg të Kampionatit Europian të moshës U-18, turne që po zhvillohet në Itali. Ajo është boksierja shkodrane Elsidita Selaj, e cila i ka fituar dy duelet e deritanishme

Kampioni i botës në peshën e mesme në kategoritë WBC, WBA dhe IBF, boksieri kazak Gennady Golovkin, gjatë një interviste të dhënë sot për mediat, ka deklaruar se nuk do të heqë dorë nga revanshi me meksikanin Saul “Canelo” Alvarez.

Gjatë fundjavës në Bari të Italisë u zhvillua një spektakël i madh I sporteve luftarake ku morrën pjesë edhe tre garues te ekipit TEAMISTERI, ku trajner është kampioni i botës Mitat Isteri. Kështu Behar Shehi arriti fitore me KO qysh

Bardhyl Gashi, kikboksieri i mirënjohur kosovar, po përgatitet maksimalisht për duelin e tij të ardhshëm që e pret më 12 maj në Heilbron të Gjermanisë. Ai pas fitores me KO që pati para 1 muajve në Zvicër për asnjë moment

Federata e mundjes e Kosovës dhe Klubi i Mundjes “Mentaz Allajbegu” nga Prishtina do të organizojnë Turneun e –IV- Mbarëkombëtar ne mundje “Mentaz Allajbegu” që mbahet më 28.04.2018 në  Prishtine. Turneu organizohet për grupmoshat, Pionier – stil i lire –

Reprezentatuesit e Maqedonisë në boks, Jasin Lama (60kg) dhe Lulzim Ismaili (69kg) sot kanë udhëtuar drejt Beogradit ku nga 25-28 prill do të marrin pjesë në turneun e fuqishëm “Beogradski Pobednik”. Në këtë aktivitet pritet të marrin pjesë mbi 180

Në vazhdën e nënshkrimit të memorandumeve në mbështetje të sportistëve, sot në kabinetin e ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, u nënshkruan edhe gjashtë memorandume bashkëpunimi me gjashtë sportistë. Nënshkrimi i këtyre memorandumeve bëhet me qëllim të mbështetjes

Boksieri i mirënjohur shqiptar, Nuri Seferi, përgatitet me intesitet të shtuar për meçin e 12 majit dhe me synime vetëm pë fitore. “Përgatitjet intensive tani janë në fazën finale.  Me 12 majnë Gabon të Afrikës do të ndeshem me bokserin