Archive

Legjendat e mundjes në Maqedoni, Shaban Sejdiu dhe Zoran Shorov, sot ishin ne takim me drejtorin e ARS, Darko Kaevski. Temë e diskutimit ishte projekti për zhvillimin e mundjes ne Maqedoni, ku promotor kryesor janë dy legjendat e mundjes tone.

Ervis Bici një luftëtar i madh i sporteve luftarake më 12 maj do të ketë një ndeshje shumë të rëndësishme në karrierën e tij, pasi në Milano të Italisë do të ndeshet me Sacco, një kundërshtar me përvojë por edhe

Gjatë fundjavës në Beograd te Serbisë u zhvillua kampionati ballkanik në karate për fëmije. Ne kuadër te reprezentacionit te Maqedonisë, Karate Shkupi mori pjese me 2 sportistë dhe klubit e  shtetit ia sjelli nje medalje ballkanike. Ketë medalje bronzi, historike

Më 28 korrik në Kërçovë do të zhvillohet një spektakël i madh i sporteve luftarake “Super Pro Fight Night – Uskana1”, ku do paraqiten emra të njohur shqiptar si në K1 ashtu edhe në MMA, transmeton agjencia për sporte luftarake

Pas punës të palodhshme me ekipin e Federates te mundjes në 18 muajt e kaluar, dhe shperblimet qe erdhen me organizimin e nje Kampionati Europian dhe Boteror ne Shkup, brenda vetem kater muajve, sot patem nderin qe te jemi mysafir

Më 13 maj të këtij viti, Shoqata për Arsim, Kulturë, Sport dhe Ekologji do të organizojë manifestimin ndërkombëtar kulturoro- sportiv “Etno Fest Tradita Vazhdon 2018”, e cila do të mbahet në qendrën rekreativo- sportive në Studeniçan të Shkupit. Sipas organizatorëve

Sporti është sport dhe pavarësisht se disa herë përplasen në aspektin profesional disa nga sportistët, sërish bëhen bashkë. Një kohë ka qenë një përplasje e madhe mes yjeve të Kosovës në boks. Është fjala për ish boksierët e gjeneratës së

yson Fury, ish-kampioni i botës në peshat e rënda ka rrëfyer sot se vendimin për t’u rikthyer në ring në momentin që Deontay Wilder deklaroi se “karriera e britanikut ishte e përfunduar”. Kjo deklaratë duket se ka nervozuar Fury, që

Boksieri kosovar Labinot Xhoxhaj sërish në ring, por kësaj radhe në Glatthof – Villa Miami. Këtë informacion e bën të ditur menaxheri dhe njëri prej trajnerëve të tij, Muharem Gjocaj. “Më 26 Maj, Labinoti serish do të ngjitet në ring.

Adrian Suli pasi arriti në muajin mars të fitoj titullin WKN të Greqisë, këtë fundjavë do ta ketë ndeshjen e radhës edhe atë në Selanik kundër grekut, Gianakidis i cili është nga klubi Armagos, ku anëtar është edhe kampioni i