Archive

Boksieri filipinas Manny Pacquiao nuk ka ndërmend të tërhiqet nga sporti edhe pse 39 vjeç dhe prej kohësh ka nisur karrierën si politikan në Senatin e vendit të tij. Në një deklaratë për mediat, ish-kampioni i botës ka deklaruar se

Kanë mbetur vetëm edhe 11 dit nga ndeshja e madhe që do zhvilloj boksieri shqiptar, Kamer Maloku, takim ky që do zhvillohet në Karlsruhe të Gjermanisë, dhe do të jetë për titullin e Evropës GBU në Rastatt, kurse kundërshtar u

Boksieri Tyson Fury përmes një mesazhi të bërë publik në rrjetet sociale ka deklaruar se së shpejti, nga momenti në moment, do të bëjë publik një lajm “shumë, shumë të madh”. Ish-kampioni i botës në peshat e rënda ka deklaruar

Pas paraqitjes së shkëlqyer të Brian Ortega në eventin e UFC-222, kur mundi me KO në raundin e parë Frankie Edgar në peshën “feratherweight” (pesha pupël), presidenti i UFC-së, Dana White, ka deklaruar se ai është gati për një duel

Boksieri meksikan Saul “Canelo” Alvarez ka rezultuar pozitiv me “clebunterol” gjatë një testi antidoping që vetë boksieri ka kërkuar dhe ka kryer para duelit të 5 majit ndaj kazakut Gennady Golovkin. Mësohet se substanca e ndaluar e gjetur në urinën

  Kampioni i botës në Federatën SPF, Burim Rama, është djaloshi i radhës që portali për sportë luftarake “ArenaRing” po zhvillon intervistë ekskluzive. Ai për agjencinë tonë ka treguar se pse filloi të merret me sportet luftarake, ndërkohë që ai

Edhe një kosovar po bën karrierë në vendet e huaja, por tani ky djalosh i ka fituar të gjitha në sportin amator dhe tani po kërkon suksesin në profesionalizëm. Bëhet fjalë për Muhamet Deskaj një kampion 21 vjeçar i cili

Boksieri britanik Kell Brook, në debutimin e tij në peshën “super welterheight”, ka mposhtur rivalin bjellorus Sergey Rabchenko, duke fituar titullin kampion të kategorisë ËBC Silver. Një triumf i merituar i boksierit 31-vjeçar, që u rikthyer te fitorja pas dy

Të mos ketë më dyshime: Brian Ortega është ylli ia ardhshëm i UFC. Talenti i shkollës Gracie të jiu-jitsu nga Torrance, Kaliforni, kishte mundësinë e karrierës ditët e para të mëngjesit të së dielës kur u përball në kafaz e

Përveç duelit Wilder – Ortiz, muaji mars na sjell edhe një tjetër super meç këtë muaj. Anthony Joshua do të ngjitet përsëri në ring më 31 mars për t’u përballur me Joseph Pakerin. Anthony Joshua dhe Joseph Parker do të