Archive

Kikboksieri me prejardhje nga Prishtina, Loni “Lionheart” Gashi, të shtunën do ta ketë ndeshjen e tij të parë për vitin 2018 edhe atë në Kiens – Luzern, kurse kundërshtar i tij do jetë Eduard Damke. Gashi për agjencinë për sporte luftarake

Ish boksieri i mirënjohur, Xhevdet Peci, i takon plejadës së artë të klubit të boksit Prishtina, ku merret vesh nga burimet jozyrtare, se i bashkohet klubit që fitoi shumë më të. Merret vesh se ai është kyqur në klubin e

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës është në përgatitje me garuesit e tij në Çeki dhe synon që të jenë në nivelin më të lartë. “Një pjesë e nxënësve që pas çlirimit mua, trajnerin e tyre më kanë bë krenar me

Ish-kampioni i botës në peshat e rënda Tyson Fury i është rikthyer sot palestrës dhe është stërvcitur së bashku me një tjetër kampionë të peshave të rënda si australiani Luca Browne. Ky i fundit është duke u përgatitur për duelin

Conor McGregor ishte në formë të mirë në postimin e tij të fundit në Instagram, duke folur për Cristiano Ronaldo, Floyd Mayweather dhe yllin e muzikës 50 Cent. Ylli i UFC ka firmosur një marrëveshje sponsorizimi të madhe me Burger

Georges St-Pierre, ish-kampioni i botës në artet marciale mikse në peshën e mesme, ka deklaruar sot se mund të rikthehet në kafaz edhe pse u tërhoq në nëntor të vitit të kaluar, pasi fitoi titullin kampion në duelin ndaj Michael

Boksieri filipinas Manny Pacquiao nuk ka ndërmend të tërhiqet nga sporti edhe pse 39 vjeç dhe prej kohësh ka nisur karrierën si politikan në Senatin e vendit të tij. Në një deklaratë për mediat, ish-kampioni i botës ka deklaruar se

Kanë mbetur vetëm edhe 11 dit nga ndeshja e madhe që do zhvilloj boksieri shqiptar, Kamer Maloku, takim ky që do zhvillohet në Karlsruhe të Gjermanisë, dhe do të jetë për titullin e Evropës GBU në Rastatt, kurse kundërshtar u

Boksieri Tyson Fury përmes një mesazhi të bërë publik në rrjetet sociale ka deklaruar se së shpejti, nga momenti në moment, do të bëjë publik një lajm “shumë, shumë të madh”. Ish-kampioni i botës në peshat e rënda ka deklaruar

Pas paraqitjes së shkëlqyer të Brian Ortega në eventin e UFC-222, kur mundi me KO në raundin e parë Frankie Edgar në peshën “feratherweight” (pesha pupël), presidenti i UFC-së, Dana White, ka deklaruar se ai është gati për një duel