Archive

Por nuk është një femër çfarëdo, por më e mira e planetit. Është pikërisht kampionia e peshës pupël të UFC Cris Cyborgqë ka folur rreth spekulimeve të një kalimit të boksierit në sportin e MMA. Duke folur për këtë çështje,

Dardan Avdylaj, me sportin e Kikboksit ka filluar të merret qysh në moshën 15 vjeçare kurse shkaktar ka qen vëllai i tij Hekurani i cili  poashtu është një sportist i suksesshëm.  “Vëllai gjithnjë më motivonte dhe më merrte të jem

Fituesi i medaljes së bronztë olimpike në vitin 1984, Aziz Salihu, ka kritikuar Besim Hasanin, kryetarin e Komitetit Olimpik të Kosovës. Ai i drejtohet Besim Hasanit me një mesazh të qartë, se boksierja Donjeta Sadiku dhe boksieri Violant Sylejmani, nuk

Sot në lokalet e Komitetit Olimpik të Maqedonisë, sekretari gjeneral Sasho Popovski në mënyrë solemne ia dha certifikatat për trajner nga AIBA, Faton Salihut dhe Skender Jahiu. “Komiteti Olimpik i Maqedonisë sot edhe zyrtarisht na ka ndarë licencat për trajner

Kikboksieri me prejardhje nga Prishtina, Loni “Lionheart” Gashi, të shtunën do ta ketë ndeshjen e tij të parë për vitin 2018 edhe atë në Kiens – Luzern, kurse kundërshtar i tij do jetë Eduard Damke. Gashi për agjencinë për sporte luftarake

Ish boksieri i mirënjohur, Xhevdet Peci, i takon plejadës së artë të klubit të boksit Prishtina, ku merret vesh nga burimet jozyrtare, se i bashkohet klubit që fitoi shumë më të. Merret vesh se ai është kyqur në klubin e

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës është në përgatitje me garuesit e tij në Çeki dhe synon që të jenë në nivelin më të lartë. “Një pjesë e nxënësve që pas çlirimit mua, trajnerin e tyre më kanë bë krenar me

Ish-kampioni i botës në peshat e rënda Tyson Fury i është rikthyer sot palestrës dhe është stërvcitur së bashku me një tjetër kampionë të peshave të rënda si australiani Luca Browne. Ky i fundit është duke u përgatitur për duelin

Conor McGregor ishte në formë të mirë në postimin e tij të fundit në Instagram, duke folur për Cristiano Ronaldo, Floyd Mayweather dhe yllin e muzikës 50 Cent. Ylli i UFC ka firmosur një marrëveshje sponsorizimi të madhe me Burger

Georges St-Pierre, ish-kampioni i botës në artet marciale mikse në peshën e mesme, ka deklaruar sot se mund të rikthehet në kafaz edhe pse u tërhoq në nëntor të vitit të kaluar, pasi fitoi titullin kampion në duelin ndaj Michael