Archive

Boksieri ukrainas Vasyl Lomachenko, dy herë kampion olimpik në “Pekin 2008” dhe Londër 2012” (respektivisht në peshën pupël dhe atë të lehtë), do të duelojë ndaj venezuelianit Jorge Linares për titullin kampion bote të peshës së lehtë në kategorinë WBA,

Ish kryetari i Federatës së Karatesë së Kosovës, Fadil Arifi, tregon se me sa mijë euro do të pasurohet FKK-ja. “Garuesi i Ipponit të Prishtinës, Herolind Nishevci, e pasuron Federatën e Karatesë e Kosovës me 37.000 euro sipas kategorizimit të

Kampioni i botës në peshat e rënda në boks në kategorinë WBC, amerikani Deontay Wilder, ka deklaruar sot se deri më tani nuk ka marrë asnjë ofertë zyrtare nga Eddie Hearn, menaxheri i kampionit tjetër të botës në këtë peshë,

Më 7 prill do të zhvillohet eventi i UFC-223, ku spikat dueli për titullin kampion bote në peshën e lehtë mes Tony Ferguson dhe Khabib Nurmagomedov, përballje qe do te zhvillohet ne Brooklyn, New York. Për 29-vjeçarin rus kjo është

Conor McGregor ikona e arteve marciale mikse, nuk zhvillon një duel në kafaz që prej nëntorit të vitit 2016, kur mori titullin e dytë kampion bote, atë të peshës së lehtë, në duelin ndaj Eddie Alvarez. Por periudha e gjatë

Trajneri boksier i klubit të boksit “Arena” përfundimisht do të debutoj në boksin profesionist me datë 24 mars në Peje. Pas 16 vitesh karriere të suksesshme në boksin amator Sorra nënshkruan në Ticino të Zvicres me manaxherin pejan, Disarjot Gashi.

Kampioni i Austrisë në boks, Marcel Rumpler Gashi, e ka zhvilluar edhe testin e fundit para kampionatit evropian në Rumani që fillon nga 22 marsi. Ai në garën e zhvilluar në fundjavë në Sarajevë ka arrit të shënoj një fitore

Muhamet Deskaj edhe njëherë ka konfirmuar se nuk ka konkurrencë në Kroaci, duke arrit sërish të shpallet kampion në K1 ne 63.5 kg. Ai deri tek ky sukses erdhi vetëm me një luftë të fituar pasi shumica e kundërshtarëve largoheshin

Në turneun prestigjioz për fëmijë, dhe të vetmin të kësaj grupmoshe zyrtarisht në kalendarin vjetor të Federatës Ndërkombëtare në Mundje (UWW), “Zlati Dinev Roydev”, mundësi I Lirisë, Besir Alili, arriti të shpallet kampion, duke fituar medaljen e artë në kategorinë

Valdez mbron titullin

Boksieri meksikan Oscar Valdez mbrojti titullin kampion bote të peshës pupël në kategorinë WBO, pas fitores me vendim unanim të gjyqtarëve ndaj britanikut Scott Quigg, duel që u zhvillua në Kaliforni. Një sfidë me rivalitet, ku të dy boksierët e