Archive

Shteti i Zvicrës shumë shpejt do të pasurohet edhe me një evitimet të madh të sporteve luftarake, por kësaj radhe me një koncept ndryshe nga të tjerët dhe me plot befasia. Bashkorganizator janë tre persona, secili profesionist në punën e

Fejzullahu Giannis gjatë fundjavës ka arrit edhe një sukses të madh në karrierën e tij, duke fituar kështu edhe titullin kampion Evrope në WKU. Ai deri tek ky titull erdhi pasi në fundjavë mposhti serbin Branislav Grckerec në një përballje

Rinor Berisha ka qen I pafat të shtunën pasi kundërshtari i tij për të cilin është përgatit ka disa muaj nuk është paraqit fare në peshim. Kundërshtar i Berishës ishte Michael Lotsch, një luftar I cili në karrierë ka 9

Presidenti i UFC-së, Dana White, ka folur për mediat për rikthimin e mundshëm në kafaz të kampionit irlandez të arteve marciale mikse Conor McGregor, që nuk duelon në këtë sport prej nëntorit të vitit 2016. Edhe pse përflitet se ky

Dy javë pasi ka mundur Luis Ortiz dhe mbrojti titullin kampion bote në peshat e rënda në kategorinë WBC, boksieri amerikan Deontay Wilder shprehet se ka nisur nga puna për t’u përballur me britanikun Anthony Joshua. “Do t’ia shtyp kokën”,

Kikboksieri tani më i njohur shqiptar Adrian Suli, ndeshjen e parë për vitin 2018 do ta zhvilloj në Selanik edhe atë për titull WKN të Greqisë, kurse kundërshtar i tij do jetë Petrosyan Sargis (68kg). Për këtë duel Suli është

Sajra Morina anëtarja e Keiksit nga Shkupi ka arrit një rezultat të mrekullueshëm në turneun e fuqishëm ndërkombëtar që u zhvillua sot në Sofij të Bullgarisë. Morina deri tek medalja e artë erdhi pasi mposhti tre kundërshtarët e saja, madje

Shkodran Veseli ka disa ditë që po i bën sparing Muharem Hasanit me të vetmin qëllim që ky i fundit të paraqitet sa më mirë në përballjen që e pret javën e ardhshme. Sipas Hasanit, ai po ndihet maksimalisht i

Të shtunën në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë do të zhvillohet një eveniment i madh i boksit që e organizon legjenda e gjallë e boksit shqiptar, Aziz Salihu, ku pritet të marrin pjesë disa shtete ku ndër ta

Një revansh për titullin kampion i është shtuar eventit të Çikagos. Rober Whittaker vs. Yoel Romero 2 do të zhvillohet në UFC 225, këtë e ka konfirmuar edhe UFC. Whittaker mposhti Romero-n me vendim unanim në UFC 213 korrikun e