Archive

Mundësat nga Kosova do marrin pjese ne Turneun mbarëkombëtar “Abedin Lame” qe do mbahet me date 23-24.03.2018 ne Tirane. Trajneri Mustafe Syla për ketë turne ka selektuar këta mundës: Gani Halili, Lorik Ibri,  Samir Neziri, Arianit Balaj, Albin Shehu, Gëzim

Në prag të duelit të 31 marsit ndaj Joseph Parker, boksieri britanik Anthony Joshua shprehet se është gati për këtë sfidë dhe se e ka nënvlerësuar në maksimum rivalin e tij, pasi të dy boksierët janë kampionë bote. “Njerëzit nuk

Duket se marrëdhënia mes boksierit kazak Gennady Golovkin dhe atij meksikan Saul “Canelo” Alvarez nuk është aspak e mirë, madje ajo është tensionuar kohët e fundit, pas lajmit se Alvarez ka dalë pozitiv me clebunterol. Meksikani deklaroi se kjo ka

Më 12 maj, në Rio de Zhaneiro, do të zhvillohet eventi i UFC-224 në artet marciale mikse, një event ku do të zhvillohet edhe duel për titullin kampion bote në peshën “bantamweight” mes kampiones vendase Amanda Nunes dhe sfidantes amerikane

Boksieri i mirënjohur shqiptar, Senad Gashi, i dha fund beqarisë duke u martuar në Tailandë, ku edhe po qëndron për përgatitje për ndeshjen që e pret në muajin prill me Tom Schwarz. “Dua të ju njoftoj që për stërvitjet e

Kikboksieri kosovar, Valon Gashi, sërish do të paraqitet tek publiku në Zvicër, por kësaj radhe në “Fight Night” që do të zhvillohet të shtunën në Volketswil afër Cyrihut. Për kundërshtar Gashi do ta ketë grekun e papërshtatshëm, Vasilius Saraptsit. “Përgatitjet

Boksieri britanik Tuyson Fury, 25 fitore dhe asnjë humbje në karrierë, synon të rikthehet në ring këtë vit pas më shumë se 2 vitesh e gjysmë pushim. Ai është ish-kampion bote në peshat e rënda, tituj që i fitoi pas

Boksieri britanik Dillian Whyte ka hedhur poshtë deklaratat se Lucas Browne, rivali i tij i radhës, ndaj të cilit do të mbrojë titullin kampion bote në kategorinë “silver”, ka grushtet më të fuqishme në peshat e rënda (më 24 mars).

Kampionia e botës në peshën “bantamweight” (pesha gjel) në artet marciale mikse, braziliania Amanda Nunes dhe sfidantja amerikane Raquel Pennington, janë takuar sot për herë të parë mes tyre, për të promovuar përballjen për titull mqë do të zhvillohet më

Një gjë është e sigurt, situata është nxehur mes Francis Ngannou dhe Derrick Lewis. Por nëse “Grabitqari” do të zgjidhte kundërshtarin e radhës, do të zgjidhte një tjetër “bishë”. “UFC vendos për kundërshtarin tim të radhës,” shprehet Ngannou në MMA