Archive

Dy shqiponjat shqiptare, Nuri e Sefer Seferi, do të zhvillojnë ndeshjen e parë së bashku më 16 mars  në Vjenë të Austrisë edhe atë kundër boksierëve nga Afrika. Kështu Nuriu do të ndeshet kundër boksierit nga Namibia, Wilberforce Shihepo i

Pasi rezultoi pozitive në doping edhe gjatë testeve B, Romela Begaj ka dalë në konferencë për mediat për të sqaruar situatën. Peshëngritësja e njohur lëshoi një lumë akuzash në drejtim të autoritet të cilët sipas saj nuk e kanë mbështetur.

Boksierët e Maqedonisë e kanë filluar përgatitjet për kampionatin evropian në boks U-22 që do të mbahet nga 22 mars – 2 prill në Targu Jiu të Rumanisë. Maqedoninë do ta përfaqësojnë tre boksierë: Jasin Lama (60kg), Lulzim Ismaili (69kg)

Tahsmë nuk është më një sekret që Michael Bisping është pranë tërheqjes nga sporti i arteve marciale mikse. Ish-kampioni i botës në peshën e mesme në UFC ka festuar sot 39-vjetorin e lindjes dhe me moshën që bën të vetën,

Miesha Tate ka thënë të martën se nuk i interesonte më Jon Jones dhe saga e tij e pafundme me dopingun pasi Komisioni Atletik i Shtetit të Kaifornisë i ka hequr licencën për të luftuar. Tani Jones ka kthyer përgjigje.

Një nga kualitetet që ka bërë Frankie Edgar një nga luftëtarët më të famshëm të arteve marciale mikse është rezistenca e tij. Ish-kampioni i peshës së lehtë në UFC nuk i ka fituar të gjitha ndeshjet e tij – ai

Më 8 prill të gjithë fansat e Ronda Rousey dhe të “world wrestling entertainment” (WWE) do të kenë mundësi të shohin për herë të parë në aksion ish-ikonën e arteve marciale mikse. Ish-kampionia e botës në UFC do të debutojë

Boksieri amerikan Deontay Wilder ka deklaruar sot se Anthony Joshua gabon kur mendon se kërcënimi më i madh për të është Tyson Fury. Wilder, kampion bote në peshat e rënda në kategorinë WBC do të përballet ditën e diel ndaj

Tahsmë nuk është më një sekret që Michael Bisping është pranë tërheqjes nga sporti i arteve marciale mikse. Ish-kampioni i botës në peshën e mesme në UFC ka festuar sot 39-vjetorin e lindjes dhe me moshën që bën të vetën,

Agjencia për sporte luftarake “ArenaRing” po vazhdon me intervista ekskluzive kurse tani me radhë kemi një djalosh shumë të talentuar i cili edhe pse ka vetëm 20 vjet ka një karrierë interesante pas tij, kurse shumë shpejt i njëjti do