Archive

Boksieri i mirënjohur shqiptar, Senad Gashi, i dha fund beqarisë duke u martuar në Tailandë, ku edhe po qëndron për përgatitje për ndeshjen që e pret në muajin prill me Tom Schwarz. “Dua të ju njoftoj që për stërvitjet e

Kikboksieri kosovar, Valon Gashi, sërish do të paraqitet tek publiku në Zvicër, por kësaj radhe në “Fight Night” që do të zhvillohet të shtunën në Volketswil afër Cyrihut. Për kundërshtar Gashi do ta ketë grekun e papërshtatshëm, Vasilius Saraptsit. “Përgatitjet

Boksieri britanik Tuyson Fury, 25 fitore dhe asnjë humbje në karrierë, synon të rikthehet në ring këtë vit pas më shumë se 2 vitesh e gjysmë pushim. Ai është ish-kampion bote në peshat e rënda, tituj që i fitoi pas

Boksieri britanik Dillian Whyte ka hedhur poshtë deklaratat se Lucas Browne, rivali i tij i radhës, ndaj të cilit do të mbrojë titullin kampion bote në kategorinë “silver”, ka grushtet më të fuqishme në peshat e rënda (më 24 mars).

Kampionia e botës në peshën “bantamweight” (pesha gjel) në artet marciale mikse, braziliania Amanda Nunes dhe sfidantja amerikane Raquel Pennington, janë takuar sot për herë të parë mes tyre, për të promovuar përballjen për titull mqë do të zhvillohet më

Një gjë është e sigurt, situata është nxehur mes Francis Ngannou dhe Derrick Lewis. Por nëse “Grabitqari” do të zgjidhte kundërshtarin e radhës, do të zgjidhte një tjetër “bishë”. “UFC vendos për kundërshtarin tim të radhës,” shprehet Ngannou në MMA

Shteti i Zvicrës shumë shpejt do të pasurohet edhe me një evitimet të madh të sporteve luftarake, por kësaj radhe me një koncept ndryshe nga të tjerët dhe me plot befasia. Bashkorganizator janë tre persona, secili profesionist në punën e

Fejzullahu Giannis gjatë fundjavës ka arrit edhe një sukses të madh në karrierën e tij, duke fituar kështu edhe titullin kampion Evrope në WKU. Ai deri tek ky titull erdhi pasi në fundjavë mposhti serbin Branislav Grckerec në një përballje

Rinor Berisha ka qen I pafat të shtunën pasi kundërshtari i tij për të cilin është përgatit ka disa muaj nuk është paraqit fare në peshim. Kundërshtar i Berishës ishte Michael Lotsch, një luftar I cili në karrierë ka 9

Presidenti i UFC-së, Dana White, ka folur për mediat për rikthimin e mundshëm në kafaz të kampionit irlandez të arteve marciale mikse Conor McGregor, që nuk duelon në këtë sport prej nëntorit të vitit 2016. Edhe pse përflitet se ky