Archive

Boksieri me prejardhje nga Ternovci, Shefat Isufi, ekskluzivisht për portalin për sporte luftarake “ArenaRing” ka zbuluar kundërshtarin e tij që do të ndeshet më 16 shkurt edhe atë në Hungari ku do të mbroj titullin WBO. Ai do jetë një

Shoqata e sportive “Promo Sport”, e sapo krijuar në Shqipëri, do të organizojë në datën 8 shkurt eventin e parë sportiv “Boxing Night”. Idea dhe realizimi i këtij “show” sportiv është e Kampionit të Botës, Elis Guri, i cili me

Kampionia e botës në peshën “bantamweight” (pesha gjel) në artet marciale mikse, Cris Cyborg Justino, së shpejti do të bëhet nënë. Ajo nuk është shtatzënë, por ka vendosur që të adaptojë një fëmijë, një vajzë 12-vjeçare braziliane. “Tani do të

Boksieri britanik Tyson Fury, i cili pritet të rikthehet në ring gjatë këtij viti pas më shumë se dy vitesh pushim, ku dhe ka dorëzuar titujt kryesorë të peshave të rënda në boks, mban ende një titull, atë të “Ring