Archive

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Shefki Bogujevci, bëri përzgjedhjen e boksierëve që do ta përfaqësojnë Kosovën në turneun ndërkombëtar ‘Pavarësia’, që mbahet me 17 shkurt në Qendrën e Rinisë dhe të Sportit në Prishtinë.  Për të rinjtë do të boksojnë:

Boksieri nga Vushtrria Kamer Maloku që jeton dhe vepron në Karlsruhe të Gjermanisë, do të boksoj për titullin e mjeshtrit të Europës GBU në Rastatt kundër Attila Korda. Korda ka 20 luftëra në karrierë profesionale, 13 fitore dhe 7 humbje.

Për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, më 17 Shkurt në Glattbrug afër Cyrihut , do të organizohet mbrëmja “Boxing Night Ziruch”, me protagonisti kryesor Labinot Xhoxhaj i cili do të ndeshet me Joszef Darmos i cili vjen

Nate Diaz dhe Conor McGregor i kanë dhënë jetë orët e fundit një tjetër debati të ashpër në rrjetet sociale, duke thumbuar njëri-tjetrin dhe kujtuar kohët e vjetra, kur përballeshin në kafaz dhe zhvillonin një nga duelet më të bukura

Muaji mars do të jetë i rëndësishëm në sportin e boksit, me dy përballje të mëdha në peshat e rënda. Më 3 mars, do të zhvillohet sfida mes kampionit të botës Deontay Wilder dhe sfidantit Luis Ortiz, ndërsa më 31

Boksieri Tyson Fury nuk do të jetë partner ringu i kampionit të botës në peshat e rënda Joseph Parker, në përgatitjet që ky i fundit do të bëjë me Anthony Joshua me 31 mars. Trajneri i boksierit neo-zelandez, Kevin Barry,

Duket se Floyd Mayweather nuk ka dëshirë të qëndrojë i qetë në “pension” dhe synon të rikthehet sërish aktiv edhe pse këtë herë mund të debutojë në artet marciale mikse (MMA). Ish-kampioni i botës në boks, ku dhe ka rekordin

Shteti i Zvicrës përveç që ka nxjerrë futbollistë të shumtë të njohur shqiptarë me të cilët sot krenohen të gjithë shqiptarët, nga ky vend kanë dal dhe po dalin edhe sportistë të sporteve luftarake. Njëri prej tyre është edhe strugani,

Për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, në Glattbrug afër Zurichut, do të organizohet mbrëmja “Boxing Night Ziruch”, me protagonistët kryesorë Labinot Xhoxhaj dhe Ramadan Hiseni. Eventi i organizuar në Glathoff Villa Miami pritet me interesim të madh,

Kampioni evropian në vitin 2005 në Tenerife të Spanjës, Fehmi Mahalla, nuk është trajner i kombëtares së Kosovës. Ai ka dhënë dorëheqje nga kjo pozitë, duke e njoftuar edhe Federatën e Karatesë së Kosovës. Njeriu që dha shumë dhe  pruri