Archive

Rusët janë të çmendur pas rrahjeve të rrugës dhe turne të vogla jozyrtare ka gjithandej në këtë shtet, që shquhet kohëve të fundit përdisa prej boksierëve më të mirë në botë. Një video shumë e popullarizuar nga luftërat e rrugës

Boksieri profesionist i cili në çdo ndeshje po e tregon vlerën e tij, Bernardin Jakaj, më 17 shkurt në Vjenë do të ketë ndeshjen e tij më interesante në karrierë, sepse do të ndeshet me boksierin nga Serbia, Stefan Paunoviç.

Boksieri amerikan Deontay Wilder, që më 3 mars do të mbrojë titullin kampion bote të peshave të rënda në kategorinë WBC ndaj kubanezit Luis Ortis, ka thumbuar sërish kampionin tjetër të botës, britanikun Anthony Joshua. Sipas Wilder, Joshua nuk është

Mesa duket UFC 222 është shpëtuar. Disa ditë pas negociatave, UFC ka caktuar ndeshjet e Cris “Cyborg” Justino vs. Yana Kunitskaya për ndeshjen e titullit të peshës pupël të femrave më 3 mars në Las Vegas. Ndeshja do të zëvendësojë

Mundësit e “Tefejuz”-it tashmë gjenden në qytetin e Kahramanmarashit në Turqi, ku po marrin pjesë në kupën botërore në mundje në shallvare. Trajneri Nazmi Ali është optimist dhe prêt medalje, sidomos nga Bujamin Nuishi, i cili është në formë të

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu ka pritur sot në takim drejtuesit e Klubit të Karatesë Moderne “Kastrioti” në Ferizaj. Në këtë takim, drejtuesit e KKM “Kastrioti” uruan kryetarin Aliu për mandatin qeverisës në krye të Komunës së Ferizajt

Klubi i boksit Çair i cili është kampion aktual si tek seniorët ashtu edhe tek të rinjtë ka hapur thirrje për të pranuar boksier të rinj edhe atë nga mosha 10 deri 18 vjeç si për femra ashtu edhe për

Qyteti i Bazelit më 24 shkurt do të jetë qendra e sporteve luftarake, pasi në këtë vend do të zhvillohet evenimenti i parë nga pesë sa janë paraparë në vit “Fight Night in der Crosshalle“ ku organizator janë federata e

Gladiatori shqiptar, Florian Marku, i cili me prejardhje nga Kosova por i lindur në Lushnje të  Shqipërisë mund të themi lirisht se për momentin është ambasadori numër një i ringjeve botërore në kikboks dhe MMA duke i sjell kështu popullit

Ish boksieri Aziz Salihu sa e sa herë mburret me të arriturat e tij dhe disa herë e thotë, shkoni në Asocacionin Olimpik Ndërkombëtar dhe e shihni emrin tim si medalist, ndërsa disa as në mëhallë të veten nuk i