Archive

Sfida e fundit e Tyson Fury në ring daton në nëntor të vitit 2015, kur 28-vjeçari mundi Wladimir Klitschko në Gjermani dhe mori titujt kampionë bote të peshave të rënda në kategoritë IBF, WBA dhe WBO. Që prej asaj kohe

Më 31 mars, kampioni i botës në peshat e rënda Anthony Joshua do të mbrojë titujt ndaj një tjetër kampioni, Joseph Parker, sfidë që do të zhvillohet në Kardif dhe që do të sjellë unifikimin e titujve te kësaj kategorie.

Edmond Zefi është djaloshi nga Peja i cili merret me boks tash e 7 vite. Edmondi, stërvitjet e para i ka filluar në Klubin e Boksit ‘’Peja’’ në Pejë. Deri tani, ai është shpallur katër herë kampion i Kosovës dhe

Nate Diaz nuk ndryshon asnjëherë. Një nga sportistët më të dashur dhe të famshëm të UFC-së ka bërë sërish “show” gjatë eventit të UFC Night Fight 126, zhvilluar në Austin të Teksasit. Ai ndodhej në zonën VIP për të ndjekur

Boksieri amerikan Deontay Wilder ka konfirmuar dëshirën dhe objektivin e tij për një duel të madh në sportin e boksit, duke zgjedhur si rival për këtë përballje, kampionin amerikan të peshave të rënda, Anthony Joshua. Një përballje titanësh, që me

Ditën e diel, ish-ikona e arteve marciale mikse Ronda Rousey do të nënshkruajë kontratën e re me World Wrestling Entertainment (WWE). Gjithçka do të bëhet gjatë një ceremonie zyrtare në eventin e “WWE Elimination Chamber”. Lajmin e kanë konfirmuar sot

Të shtunën në Bazel do të zhvillohet një spektakël i madh i sporteve luftarake “Fight Night in der Crosshalle“ ku organizator kësaj radhe është Federata “New Generation Team“, ku përbëhet prej katër personave me ndikim të madh në sportin zviceran,

Elvis Hitman Hetemi i cili ka lindur në Vushtrri por që ushtron dhe vepron në Gjermani e ka nisur me sukses vitin 2018 edhe atë me fitore bindëse ndaj Stanislav Eschner i cili vinte nga Çekia dhe kështu ka arrit

Klubi i mundjes “Tefejuz” nga Shkupi ka shënuar sukses në kampionatin zgjedhor për kadet dhe senior, i cili gjatë fundjavës u zhvillua në Shtip. Në konkurrencën e kadetëve, ata fituan katër medalje të arta, një të argjendtë dhe një të

Ish-boksieri Floyd Mayweather vazhdon të shijojë pushimet pas tërheqjes së dytë nga sporti dhe këtë fundjavë ka vendosur ta kalojë në Los Anxhelos, për të ndjekur eventin e “All Star Game” të organizuar nga NBA. Ai ka qenë ditën e