Archive

Vëllezërit Balla me 11 Mars rikthehen ne ring, si gjithnjë ne Australi! Ne duelin kryesor te mbrëmjes Ibrahim Balla 13-1-0 do te ndeshet me Norasing Kokietgym 22-0-1 nga Tailanda për titullin “WBC Oceania” ne kategorinë pendël, transmeton Albanianboxing. Ndërsa Qamil

Klubi i boksit Liria kur dikur bënte gërdi nëpër ringjet vendore dhe ato evropianë ka pasur një rast solemn ditën e shtunë, kur ish boksieri i këtij klubi Bejto Elezi kishte vendosur në lokalin e tij ti mbledh të gjithë

Hekuran Avdylaj, kampioni i Austrisë e i Evropës ka filluar përgatitjet intensive për duelet e tij që e presin në vitin 2018. Ai në një prononcim për agjencinë për sporte luftarake “ArenaRing” tha se do të aktivizohet maksimalisht që ky

Kampioni i botës në peshat e rënda, boksieri amerikan Deontay Wilder, që më 31 mars do të mbrojë titullin kampion të kategorisë WBC ndaj kubanezit Luis Ortiz, ka deklaruar sot se e ka të sigurt fitoren, që për të do

Pasditen e sotme, në Londër, ku dhe do të zhvillohet revanshi mes dy boksierëve britanikë, është zhvilluar konferenca e shtypit mes David Haye dhe Tony Bellew, që më 5 maj do të kryqëzojnë sërish dorezat, në stadiumin “O2 Arena”. Dhe

Më 21 prill kikboksieri shqiptar, Berat Aliu, do të ngjitet sërish në ring kurse kundërshtar i tij do jetë arabi, Aziz Kallah. Ky duel pritet të jetë shumë interesant sepse që të dyve ju duhen pikë për të ngjitur në

Edhe pse dy protagonistët e duelit të 26 gushtit, Conor McGregor dhe Floyd Mayweather, kanë deklaruar ditët e fundit se mes tyre nuk do të ketë një revansh, babai i boksierit amerikan ka pohuar sot gjithçka mund të ndodhë. Përmes

Boksieri i mirënjohur, Haxhi Krasniqi, ka një mesazh interesant për dashamirët e sportit. Ai paralajmëron se viti 2018 do të jetë vit shumë i suksesshëm.  “Viti 2018 do të jetë shumë i suksesshëm. Dueleve të ardhshme po iu gëzohem që

Aziz Salihu zotohet se nuk do të ketë më shtyrje të turneut ndërkombëtar në boks, “Faleminderit SHBA dhe Diasporë”. Kryetari i klubit të boksit Prishtina, Aziz Salihu, shpreson se turneun do ta mbështesin institucionet shtetërore, si Qeveria e Kosovës, Ministria

TJ Dillashaw, kampioni i botës në artet marciale mikse në peshën “bantamweight” (pesha gjel) ka konfirmuar sërish sot se është pranë marrëveshjes për të dueluar me një tjetër kampion bote, Demetrious Johnson, kampion bote në peshën “flyweight” (pesha mizë). Duket