Archive

Muaji mars do të jetë i rëndësishëm në sportin e boksit, me dy përballje të mëdha në peshat e rënda. Më 3 mars, do të zhvillohet sfida mes kampionit të botës Deontay Wilder dhe sfidantit Luis Ortiz, ndërsa më 31

Boksieri Tyson Fury nuk do të jetë partner ringu i kampionit të botës në peshat e rënda Joseph Parker, në përgatitjet që ky i fundit do të bëjë me Anthony Joshua me 31 mars. Trajneri i boksierit neo-zelandez, Kevin Barry,

Duket se Floyd Mayweather nuk ka dëshirë të qëndrojë i qetë në “pension” dhe synon të rikthehet sërish aktiv edhe pse këtë herë mund të debutojë në artet marciale mikse (MMA). Ish-kampioni i botës në boks, ku dhe ka rekordin

Shteti i Zvicrës përveç që ka nxjerrë futbollistë të shumtë të njohur shqiptarë me të cilët sot krenohen të gjithë shqiptarët, nga ky vend kanë dal dhe po dalin edhe sportistë të sporteve luftarake. Njëri prej tyre është edhe strugani,

Për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, në Glattbrug afër Zurichut, do të organizohet mbrëmja “Boxing Night Ziruch”, me protagonistët kryesorë Labinot Xhoxhaj dhe Ramadan Hiseni. Eventi i organizuar në Glathoff Villa Miami pritet me interesim të madh,

Kampioni evropian në vitin 2005 në Tenerife të Spanjës, Fehmi Mahalla, nuk është trajner i kombëtares së Kosovës. Ai ka dhënë dorëheqje nga kjo pozitë, duke e njoftuar edhe Federatën e Karatesë së Kosovës. Njeriu që dha shumë dhe  pruri

Një sfidë e dytë mes Floyd Mayweather dhe Conor McGregor, këtë herë në kafaz, është një lajm që e presin të gjithë dhe që dita-ditës dhuron surpriza nga deklaratat e dy protagonistëve. Më i fundit është mesazhi i publikuar sot

Deontay Wilder, kampioni i botës në peshat e rënda në kategorinë WBC e sheh si mjaft të rëndësishëm duelin e 3 marsit, ku do të përballet me kubanezin Luis Ortiz, pasi ky triumf do ta bënte njeriun më të rrezikshëm

Klubi i mundjes “Mentez Allajbegu” edhe pse një klub ende i ri, pas vetës po shënon edhe sukseset e saja të para, ndërkohë që presidenti i klubit, Beni Allajbegu në vitin që lamë pas nxënësve i siguroj edhe palestër moderne

Agim Binaku ishte emër nga më të shquarit të gazetarisë sportive në Kosovë dhe më gjerë. Ai vdiq në moshën 62 vjeçare pas një sëmundjeje të shkurtër. Agim Binaku ishte zëvendësdrejtor i programit informativ të RTV 21 dhe redaktor përgjegjës