Archive

Vetëm edhe një javë na ndajnë deri tek evenimenti i madh sportiv “Fight Night in der Crosshalle“ ku organizator janë Federata e re “New Generation Team“. Organizatoret po punojnë maksimalisht që asgjë mos të ketë mangësi, madje të njëjtit po

Jon Kavanagh pretendon se do të kishte shumë dëshirë të shihte një ndeshje MMA mes Floyd Mayweather dhe Conor McGregor. Së fundmi Mayweather ka postuar disa video provokuese në oktagon dhe Kavanagh sheh ngjashmëri me herën e fundit duke u

Luke Rockhold dhe Yoel Romero, dy protagonistët e eventit të UFC-221, zhvilluar fundjavën e kaluar në Perth të Australisë, janë pezulluar nga 6 muaj nga të gjitha eventet e arteve marciale mikse. Komisioni mjekësor i sportit të Australisë ka marrë

Boksi është ndër sportet në të cilin rregullisht organizohen turne për përvjetorët e Pavarësisë së Kosovës. Kështu do të ndodhë edhe sivjet, pasi pikërisht më 17 shkurt, në Prishtinë, mbahet turne me boksierë nga Kosova, Shqipëria, Mali i Zi dhe

Jon Jones aktualisht po kalon një periudhë të gjatë jashtë oktogonit pasi është kapur pozitiv në testin e antidopingut pasi mposhti Daniel Cormier verën e kaluar, por mund të rikthehet më shpejtë sesa pritej sipas menaxherit të tij Malki Kawa.

Ronda Rousey do të nisë karrierën e saj në World Wrestling Entertainment  më datën 25 shkurt, ku do të jetë e pranishme në “T-Mobile Arena” të Las Vegasit në eventin “Elimination Chamber”. Ikona e UFC-së rikthehet në stadiumin ku ka

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Shefki Bogujevci, bëri përzgjedhjen e boksierëve që do ta përfaqësojnë Kosovën në turneun ndërkombëtar ‘Pavarësia’, që mbahet me 17 shkurt në Qendrën e Rinisë dhe të Sportit në Prishtinë.  Për të rinjtë do të boksojnë:

Boksieri nga Vushtrria Kamer Maloku që jeton dhe vepron në Karlsruhe të Gjermanisë, do të boksoj për titullin e mjeshtrit të Europës GBU në Rastatt kundër Attila Korda. Korda ka 20 luftëra në karrierë profesionale, 13 fitore dhe 7 humbje.

Për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, më 17 Shkurt në Glattbrug afër Cyrihut , do të organizohet mbrëmja “Boxing Night Ziruch”, me protagonisti kryesor Labinot Xhoxhaj i cili do të ndeshet me Joszef Darmos i cili vjen

Nate Diaz dhe Conor McGregor i kanë dhënë jetë orët e fundit një tjetër debati të ashpër në rrjetet sociale, duke thumbuar njëri-tjetrin dhe kujtuar kohët e vjetra, kur përballeshin në kafaz dhe zhvillonin një nga duelet më të bukura