Archive

Jeremy “Lil Heathern” Stephens ishte një kundërshtar më i vështirë se sa ishte parashikuar për luftëtarin nga Koreja e Jugut Dooho Choi në eventin kryesor të UFC Fight Night 124 nga St. Louis të dielën në mbrëmje (orët e para

Rikthimi i Conor McGregor në kafaz po vonon dhe gjasat janë që kampioni i botës në peshën e lehtë të mos duelojë dhe të mbrojë titullin brenda verës së këtij viti edhe pse i është rikthyer stërvitjes në palestër. Kjo

Sportistja amerikane e arteve marciale mikse Paige VanZant humbi duelin ndaj Jessica Rose Clark, zhvilluar në eventin e UFC Night Fight 124, përballja kryesore e kësaj mbrëmje, por problemet për bukuroshen kanë qenë edhe më të mëdha pas sfidës. VanZant

Muaji mars do të dhurojë dy përballje të forta në peshat e rënda në boks, teksa do të kryqëzojnë dorezat mes tyre 4 boksierë të pamposhtur në ring. Fillimisht do të përballen më 3 mars Deontay Wilder e Luis Ortiz,

Boksieri neo-zelandez Joseph Parker ka bërë me dije sot se do të ftojë ish-kampionin e botës në peshat e rënda Tyson Fury në zonën “VIP” për të ndjekur “live” sfidën e boksit mes tij dhe kampionit britanik Anthony Joshua. Kjo

Ish boksieri i mirënjohur Aziz Salihu kishte pësuar humbje nga amerikani Tyrell Biggs. Komentatori i mirënjohur Agim Kasapolli ka raportuar këtë meç dhe kishte thënë se, është mëkat që Aziz Salihu nuk shkoi në finale. Sipas Kasapollit, Salihu ka pasur 132

Bokseri tani më i mirënjohur kosovar, Labinot Xhoxhaj, ka filluar me përgatitjet intensive pasi më 17.02.2018 në Glattbrug të Cyrihut do të ndeshet me polakun, Luasz Janik. Këtë lajm e konfirmoi edhe menaxheri dhe trajneri i tij i polodhshum, Muharrem

Kampioni i Maqedonisë në konkurrencën ekipore tek seniorët dhe të rinjta KB Çair në mënyrën më të mirë i ka shpërbly bokserët e tyre duke i dërguar në qendrën e skijimit Bansko të Bullgarisë për një pushum dyditor. “Erdhën në

Kampioni i botës në peshën e mesme në artet marciale mikse Robert Whittaker është tërhequr nga eventi i UFC-221 që do të zhvillohet në Perth të Australisë më 11 shkurt, ku dhe do të mbronte për herë të parë titullin.

Një video është publikuar nga ylli i UFC Conor McGregor nëpërmjet faqes së tij të Instagram duke treguar një cigare të dyshimtë, me tifozët që kanë spekuluar se ishte kanabis. Kripi – i cili tregon një person të paidentifikuar duke