Archive

Agjensia Ruse e Lajmeve bën me dije se brenda kësaj fundjave do të zyrtarizohet dueli për titullin kampion bote në peshë e lehtë në artet marciale mikse mes sportistit rus Khabib Nurmagomedov dhe atij amerikan Tony Ferguson. Ky titull aktualisht

Cris Cyborg, kampionia e botës në peshën “featherweight” (pesha pupël) ka deklaruar sot se nuk është 100% kundër idesë për të zhvilluar një përballje me kampionen e botës në peshën “bantamweight” (pesha gjel). Ajo është gati të pranojë këtë sfidë

Kobanezi Luis Ortiz, i pamposhtur në ring (28 fitore, 24 me KO dhe 2 ndeshje pa rezultat) ka deklaruar sot se nuk ka aspak frikë nga përballja me kampionin e botës në peshat e rënda, amerikanin Deontay Wilder, duel që

Boksieri veteran filipinas Manny Pacquiao ka deklaruar sot se ka nisur bisedimet për një përballje me kampionin e botës në peshën e lehtë, ukrainasin Vasyl Lomachenko (10 fitore dhe 1 humbje), që mban titullin e kategorisë WBO. “Për momentin mund

Më tre shkurt në Halle të Gjermanisë do zhvillohet një eveniment i madh sportiv ky “artistët” kryesor në ring do jenë edhe boksierët shqiptar: Robin Haxhi Krasniqi, Jurgen Uldedaj dhe Elvis Hetemi (9-0, 8 KO). Ky i fundit dhe Krasniqi

Njëri prej trajnerëve më të mirë në Kosovë në boks, Besnik Vranovci dhe ndihmësi i tij Fadil Varvara, të mërkurën (sot) është takuar me kryetarin e Komunës së Ferizajt, Agim Aliu. Nga ky takim Vranovci është shprehur shumë i kënaqur

Djaloshi me prejardhje nga Rahoveci, Edonis Hamza, dal ngadalë ka fillua të tregoj kualitetin e tij në Hamburg duke arritur pesë fitore të njëpasnjëshme në këtë vend. Ai ka fillua me kikboks në Kosovë por pas disa viteve ai u

Arber Bajrami një djalosh i talentuar i cili jeton dhe ushtron në Zvicër por që me preardhje është nga Vitaki i Kosovës, po bën karrierë në këtë vend duke fituar madje edhe dy tituj , Kampion i Zvicrës dhe kampion

Një klub super modern me të gjitha kushtet e mundura për sporte luftarake u hap këtë fundjavë në Prishtinë, kurse pronar i të njëjtës është një njeri që shumë i ka dhënë sportit por edhe që ka qenë shumë here

Boksieri me prejardhje nga Rahoveci, por që jeton dhe ushtron në Austri, Habib Vuqitërna, siç duket në vitit 2018 dëshiron që të debutoj në boksin profesionist, ndërkohë që për të arritur të njëjtën ai po kërkon një menaxher të suksesshëm.