Archive

Volkan Oezdemir do të luftojë për titullin e UFC megjithëse është akuzuar për një krim. UFC ka shpallur zyrtarisht të mërkurën se Daniel Cormier do të mbrojë titullin e “light heavyweight” të UFC ndaj Oezdemir në UFC 220 që do

Kampioni i peshës së lehtë i UFC Conor Mcgregor është një nga njerëzit më të famshëm në botën e sportit, falë shfaqjeve të tij në MMA dhe boks. Por kartela e Kinahan nuk do t’ia dijë. Sipas gazetarit veteran të

Khabib Nurmagomedov i ka dëgjuar kritikat për sa i përket peshës së tij. Nurmagomedov, i cili pritet të ndeshet me Edson Barboza-n muajin tjetër në UFC 219, beson se ka marrë hapat e duhur për të shmangur problemet me peshën.

Evangjeli Veli e ka mbyllur në vendin e tetë Botërorin e peshëngritjes që po zhvillohet në Anaheim të Amerikës. Shtangistja kuqezi ka garuar në orët e para të mëngjesit të sotëm në peshën 58kg, duke u renditur në vendin e