Archive

Francis “The Predator” Ngannou, boksieri i ri i UFC, u rrëzua në këtë mënyrë mbresëlënëse në tapet nga rivali i tij, Alistair Overeem

Gjatë fundjavës në Shkup është zhvilluar xhiroja e parafundit e kampionatit ekipor në boks, ku ekipi shqiptar BK ÇAIR edhe më tutje po udhëheq në tre konkurrencat ato kadet, junior dhe senior. Në këtë të fundit tani mund të themi

Volkan Oezdemir do të luftojë për titullin e UFC megjithëse është akuzuar për një krim. UFC ka shpallur zyrtarisht të mërkurën se Daniel Cormier do të mbrojë titullin e “light heavyweight” të UFC ndaj Oezdemir në UFC 220 që do

Kampioni i peshës së lehtë i UFC Conor Mcgregor është një nga njerëzit më të famshëm në botën e sportit, falë shfaqjeve të tij në MMA dhe boks. Por kartela e Kinahan nuk do t’ia dijë. Sipas gazetarit veteran të

Khabib Nurmagomedov i ka dëgjuar kritikat për sa i përket peshës së tij. Nurmagomedov, i cili pritet të ndeshet me Edson Barboza-n muajin tjetër në UFC 219, beson se ka marrë hapat e duhur për të shmangur problemet me peshën.

Evangjeli Veli e ka mbyllur në vendin e tetë Botërorin e peshëngritjes që po zhvillohet në Anaheim të Amerikës. Shtangistja kuqezi ka garuar në orët e para të mëngjesit të sotëm në peshën 58kg, duke u renditur në vendin e